Jump to content

Проблем с климатроник


audifan87

Recommended Posts

Привет на всички колеги,

 

Искам да се допитам до по-знаещите дали може да помогнат с разгадаването на следния казус :) :

Колата ми е А3, бензин, 125кс, 98г и напоследък започна да прави странни неща от климатроника.

Сега като стана студено и като се опитам да пусна климатроника, главно за обдухване на предното стъкло като е запотено и забелязвам че не работи- натискам и само присветква снежинката на дисплея и дотам.Не се включва компресор, нито перки, нищо.Интересното е,че като е слънчево и по-топло тези дни като го пусна и работи.

Гледах бушони и са ок, а и не мисля че от време на време ще работи ако е изгорял бушон.

 

Имате ли идея на какво може да се дължи този проблем? Колата я имам от много години и досега не е правила така през зимата, климатроника си е работел винаги.

 

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Антифриза на колко градуса ти е? Че на един колега не му работеше парното в студеното, а то се оказа, че е с вода, не антифриз :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се че е било замръзнало, детайли не знам. Знам, че сега има парно :D Колата не е Ауди.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

18 minutes ago, simoV49 said:

Антифриза на колко градуса ти е? Че на един колега не му работеше парното в студеното, а то се оказа, че е с вода, не антифриз :D

 

Честно казано не съм го мерил антифриза , но определено не е вода :) Наскоро гледах че беше намалял и сложих концентрат -60гр.

Предполагам че е поне -30 гр. в момента антифриза. 

Парно си имам и няма проблем с топлината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериозно ли? Тоест нищо нередно няма при мен..? Странно е че не бях забелязал досега защото доста зими е била при мен. Но определено над 5 гр работи.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, veselin velchev написа:

Когато външната температура е под 5гр. компресора не се включва.

Тук се крие истината.

 

На колата ти нищо ѝ няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екстра. Научих нещо ново. Мерси колега.

Дано и на някой друго помогне тази тема и да не се филмира :)

Със здраве!

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко подвеждащо си задал въпроса в първия пост,четох два-три пъти.

Казваш,че искаш да пуснеш климатроника,но не тръгва.А пък работата е,че искаш да духне студено.

Няма как да стане,под +5 градуса няма да тръгне компресора.Зимата може да караш на изключен компресор/от звездичката/ и при по-топло време да го включваш.

Или да не пипаш нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като го прочетох отново наистина е малко  подвеждащ. Мерси все пак, че си се напънал да вникнеш в проблема и да дадеш компетентно мнение. Явно е доста разпространен факт за температурата под +5 градуса и неработещ компресор, но аз не бях сигурен, макар че точно така си се държеше компресора и си е наред.

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...