Jump to content

проблем с вентилатор в климатик А4Б8


G .G.

Recommended Posts

Колеги преди 2-3 дни се наложи да изгася радиото ,и за моя най-голяма неприятна изненада установих че имам лек и неприятен шум от вентилатора на парното/климатика/.

Шумът е нещо като леко скърцане ,и се чува само на втора и трета степен.

 

Въпросът ми е: Къде се намира този вентилатор под жабката както на Б5 и Б6 ?

Мога ли да го смажа по някакъв начин на место или трябва да го вадя,трудно ли става?

 

  С няколко думи, някой сблъсквал ли се е с такъв проблем и как го е решил/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено се появява като застудее навън,имал съм подобен шум на други коли но не съм смазвал вентилатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намира се зад жабката по лесно да я свалиш ,тя се държи на 3-4 винта съветвам те да не махаш нищо освен жабката поне на мен ми се видя лесно майстор като го прави вземи едно кенче WD-40 и като стигнеш до моторчето просто го напръскай трябва да реши проблема.

Моята перка беше спекла и не въртеше майстор на климатици я свали и почисти аз само гледах но не ми изглеждаше трудно всичко 50лв.

Успех

 

 

ето нагледно 

 

Редактирано от daramusss
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега.

 

Свалял съм на Б5 и Б6 жабки и табла,сменял съм 1DIN с 2DIN но на този кошник ми е малко притеснено.

Ще очаквам че като сваля жабката ,ще имам видимост и възможност да го пръсна/ смажа /,защото  меко казано дразнещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Привет момчета. И при мен го има това леко поскърцване до 3та скорост на вентилатора. 

@G.G. ти разглоби ли, почисти ли, оправи ли се? @daramusss При теб как се разбра, че е там проблема? Парно ли не си имал? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен лятото се прояви просто спря да върти а се усеща че вътре в таблото има студен въздух.Мислех че е изгорял компресора но се оказа вентилатора.Беше наблъскан с прах и мръсотия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес след дълго мислене дали да ходя на майстор или аз да го оправя решех че на мой приятел гаража  е топъл, доста широк , свободен, и мога да опитам сам и се получи :razz:.

Първо свалих жабката която се държи на два бинта отдолу ,три отгоре като е отворена жабката и един отстрани до бушоните.

Откача се буксата  на вентилатора и един от въздухопроводите ,които вкарва въздух на краката на пътника.

При свалена жабка се вижда вентилатора,който се сваля чрез завъртане обратно на часовниковата стрелка, както на Б4 за мое голяма изненада, защото при  мен имаше друг вентилатор свален от Q7 със същия проблем-скърцане ,но неговото закрепване е с четири винта .

След като е свален вентилатора развиват се двата болта на задната част  и се издърпва от пластмасовият корпус ,

Така свален само мотора се виждат втулките и със WD ги почистих пръснах ги с наноспрей ,след което го сглобих по обратния ред.

Мога да твърдя че ефекта е поразителен -по тих почти безшумен.

1.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега, 

много се радвам на положителното развитие и на поста ти като цяло.

И аз ще го пробвам твоето решение. :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...
  • 5 months later...

Браво на колегата G .G..

Всичко е точно както го е описал.

Имам само няколко детайла да добавя, за да не се борите излишно:

- винтвете на жабката са шестостени 8мм

- освен въздуховода (един винт еврейска звезда 20), се развива и контролния блок за който е включен вентилатора - два винта еврейска звезда 15

- за да се отвърти вентилатора има зъбче от задната страна, което трябва да се надигне

- има една малка коричка закачена на жабката, която покрива дупката към централната конзола в дъното отдолу в дясно. Махнете я, като слагате жабката и после я щракнете.

Успех! При мен също се получи и работи тихо и плавно!

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

При мен се появи проблем с клапите на климатика, чувства се студ върти вентилатор но от центъра не излиза студен въздух. 

Някой може ли да помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С OBD диагностика проверяваш за грешки модул 08 - Auto HVAC. Ако има - дай да видим за какво иде реч?

Ако няма, докато си в същия модул, пускаш Basic Setings и изчакваш да направи адаптирането.

После пускаш от същото меню Output tests и ги изреждаш всичките.

 

След това споделяш резултата...:zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Ъпвам темата.

За А4 2008ма е подобно свалянето на жабката1както в клипа по-горе, но доста по-лесно. Само 5 са винтовете и са лесно достъпни.

Но след това картинката е различна. Вентилатора е по-навътре към двигателя и не изглежда така . Хванат е доста странно/поне с моите технически умения не посмях да пипам по-нататък/.

Запазих час за сервиз за след 2 дни.

Ще докладвам какво ще ми измислят, когато е готово.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...