Jump to content

Система за следене налягането в гумите - В7


Fireblood

Recommended Posts

Колеги, иска ми се при смяната на летните гуми с нови да мина на Run Flat! Но нямам /или поне не знам да имам/ система за следене на налягането.  В предвид, че бордовете на тия гуми казват са много твърди, не съм убеден, че ако гумата спадне ще забележа визуално......   Въпроса ми е, има ли някакъв начин да ми се инсталира такава система? Ако въобще за модела има оригинална....бои било по-добре. Ако няма.....има ли такива за широка употреба?

Предварително благодаря! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом се е предлагало като екстра, значи би могло да се закупи съответното оборудване.....предполагам. 

И.... беше толкова лесно......да се оправиш с един куп кабеляци и да си настроиш всичко с компа.....докато Мишо не беше заминал за чужбина....:hilezh::huh:

Предполагам, че има и други добри в тая област....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 hours ago, Fireblood said:

Щом се е предлагало като екстра, значи би могло да се закупи съответното оборудване.....предполагам. 

И.... беше толкова лесно......да се оправиш с един куп кабеляци и да си настроиш всичко с компа.....докато Мишо не беше заминал за чужбина....:hilezh::huh:

Предполагам, че има и други добри в тая област....

 

Според мен насаждането на оригиналната екстра е много пари, време и труд за едно нищо - даже и не ти показва налягането или коя гума е мека. И ако се съди по това че в Нета е пълно с въпроси от рода "Светна ми TPMS лампата, как да я изключа?" май и не е много надеждна.

 

В такива случаи е добре да се търси съвременно китайско решение, като това например:

 

https://www.aliexpress.com/item/TPMS-Tyre-Pressure-Monitoring-System-4-External-Sensors-Cigarette-Lighter/32421279307.html?shortkey=zqMNJFFB&addresstype=600

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано....китайско или не........ мисля, че ще върши работа...... а и няма да има никакво окабеляване. 

 

Редактирано от Fireblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, аз им бих махнал стикера дето пише RF. И след като имат метална резба бих ги затегнал с два чифта клещи, поне деца да не ги отвъртат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При А4/В7/ налягането на гумите се следи от вентилите.Поне така излиза.

Вече на втори ФВ имам тая система,добра е.

Понякога се е случвало след смяна на гуми поне един път да предупреди.Помпя гумите още малко,ресетвам и готово.

Работата е там,че TPMS тук действа чрез датчиците на ABS-a и следи разликата в оборотите на някое от колелата.

Нека да си гепят капачките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

 

Доколкото успях да прочета от вентилите идва сигнала.....ама дали от вентила или от капачката крайния резултат е един и същ. И от китайчетата гледам че има много варианти с датчици в самите вентили.........    незнам има ли някакъв смисъл.... освен това, че няма да ти отмъкнат вентилите :hilezh:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено съм решил да си взема китайски.........   единствено се чудя има ли смисъл да си купя вариант с датчици във вентилите, или датчика да е в капачката. Не ме притеснява разликата в цената, просто се опитвам да отсея плюсове и минуси.....

Ако някой се сеща за някаква съществена разлика, нека сподели ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре във вентилите според мен - по-трудно ще ги откраднат. Ако са в капачката всичко става много лесно, но някоя сутрин може да осъмнеш без капачки на вентилите - на мен са ми ги сваляли няколко пъти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рън флат возят много по-твърдо от стандартните гуми, разпитай някой с БМВ който е карал първо с флат и после с обикновени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...