Jump to content

Система за разпознаване на пътни знаци


fantancho

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Здравейте отново. Има развитие от моя страна по темата, като след доста часове reverse engineering успях да подкарам собственоръчно разпознаването на знаците и на моя автомобил. Идните седмици съм в командировка и няма да имам много време, но ще се постарая в най-скоро такова да направя видео със ръководство как да го направи сам човек и ще го публикувам и тук, в тази тема. Благодаря за съдействието на всички, очаквайте скоро детайна информация от моя страна 😊gBa8Ge9k7VUfebiFH7BFVOtZ8uHuonIOOoHOTdAf55c1S8Zim9LUJojo-Hvz6z7_y0QBPV1Gico8faHL4WZ_QhwDzaVdtMagDe8s0Lz1TFNeKY1O3Ki43oAx5NmZsrBZ9d4OnuudPavU7YfKtM5QZqhMakTaigMeL8SU8v-ELgyg16Yvu0vqDDit7cAaM4NZVd035zNpeyI6K1ygoz5wHg7v8A-S2HJzTa3p875_SslH-fKy9_Lzia9fPAvEGNFRvz8WOL6BN594k5JrO14XyPI-73HgsqD5UJMJX9_qQuZHC6WJfSUTlQ0a_cC3sMQe2snwVS237TvEDrgN3QnLDbzjN_-YKX1Z8Sk5TNPjlP_DDDsk8mbGnIROSRH-QO8BZoAp76cPEibknFHpd9t3a6EoCXpVybOHuOmqlHMRgpd866PWwnIKoJw-g7rMp9Opl0Mw6VfttlwGtP2lpXy0_aXmKekn-Vkj8kan0uju6THsqfZN17hlnZ6OpSli6OCoa5jqBt6KNogwkhrPHuvBPiU3OtFHAZgK-6Izny-7JRj2ao4mJiw01jtVDyhYtCWe9jr_WI341EbjAQUzrfM5OoYTDujknphH4QTUCEPXKmhz-8CWhmtHEtgZA8hAS0iGOHvoBkkirkyUQATKPs9VPhHxyoL6TaE5_X3bXPilaIwhiZ84OHlGeilM0CvoDAOxwT6WFiIVEv_jKAPnT006f2YqtFeQqS4_PFzDrEP9n6nFT8PSwZrSTOMIKp4N=w2643-h1982-no?authuser=0

Редактирано от Suponcho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Извинявам се за забавянето от моя страна, ето и линка. На кратко - демо режима в навигацията, като преди това PSD трябва да е енейбълнато.

 

Ето и кратка демонстрация на стъпките за ретрофит, понеже така или иначе минах и през тях (Макар и да не беше нужно) при мен.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

да повдигна темата: направих процедутата с демо мода на навигацията (при мен фабрично я има функцията за разпознаване на знаците),веднага ми се появи знак на хедъп дисплея с ограничение 50 км,колкото беше и където шофирах,но малко след това изчезна, и не се показа повече. Странното е че само на хедъпа се появи знака,а на таблото го нямаше,аз ли бъркам нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В менюто на клъстера (управляващото се с левия скрол на волана), имаш ли подменюто “speed limit display”? 
Ако го нямаш, провери в настройките на MMI-я - някъде из vehicle setup има опцията за пускаме и спиране на traffic sighn on instrument cluster или нещо подобно. 

Редактирано от Suponcho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкарах ги знаците и на таблото,но по цялто ли време трябва навигацията да е с включен ДЕМО моуд,за да работи системата,защото много ме дразни сега че не мога да си използвам и навигацията и ме дава някъде на майната с в Германия.  и другия проблем който става при мен - след всяко загасян и съответно запалване на автомобила,трябва пак да въвеждам фейк локацията в Германия,защото иначе съм се върнал на българска локация и системата не работи.

Редактирано от Nikola_RS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tоест и при теб не работят знаците в движение?

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, интересно. При мен и при още една D4-ка, демо режима си седи винаги, до ръчното му изключване. Може да има разлики спрямо при вас, имайки се впредвид, че при 4G влиза и MIB2 инфотеймънт система при фейслифта и като нищо да има разлики при работата на навигацията. Иначе аз ползвам Carplay и Waze и не ползвам фабричната навигация. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен се изключва когато колата тръгне и се връща отново на България,сигурно има някаква настройка на демо моуда от зеленото меню ,която трябва да се направи. С  Mmi 3g plus  съм преди фейса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, може  ли да пробваш нещо - на снимката ти, натисни на NextSet няколко пъти. Под него, Dataset number-a да стане от 1 на 6, както е на клипа, примерно. След това пусни демо режима, изключи от контакт, дай пак на контакт (демо режима ще е още активен) и би трябвало да не се изключи сам. Това с dataset numer-а е единствената разлика между моя и твоя сетъп, да.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

По тази тема. Навигацията може ли да показва ограничението на пътя без разпознаване на знаци? С ъпдейтнати карти съм.

Sent from my SM-F946W using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Някой ако може да каже дали е подкарал системата на ауди а6 ц7 фейслифт 2015 дори и в частичен режим защото при фейслифта това с демо моуда не се получава защото веднага при потегляне те връща в БГ.  Изписва ми out of operational area. Ще бъда благодарен ако някой подкарал системата сподели решението на проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

все още никой не е,това с демо мода тръгва само на първите А8-ци от поколението 4g-тата явно са с по-обновена медия и при тях не става да я излъжеш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...