Jump to content

Скъсан болт на термостата


Sm1rNoFF

Recommended Posts

Здравейте давайте някакви идеи как да изкарам скъсан болт, който държи термостата отбелязал съм го на примерна снимка :)

image (1).jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами имаш два варианта. Или сваляш тялото, в което е скъсана болт и го сменяш (това не е завито направо в блока) или се правиш на маймуна и разпробиваш и правиш нова резба.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не и в случая, екстрактора се вкарва в отвор на детайла, а в болтче 8-чка едва ли някой ще се наеме да пробива, пък за мястото да не говорим, вълшебниците по нашите сервизи са рядкост^_^.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

18 minutes ago, NIKO said:

не и в случая, екстрактора се вкарва в отвор на детайла, а в болтче 8-чка едва ли някой ще се наеме да пробива, пък за мястото да не говорим, вълшебниците по нашите сервизи са рядкост^_^.

:zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами като се свали термостата ако стърчи може да се пробва. Даже има вариант да се отвие на ръка или с клещи, може и с чираци. Може да се пробва с остър секач да се сцепи леко  израсъка и после с отвертка.

Мазохистичният вариант е да се завари една гайка за израстъка....ама си трябват умения.

Отвивал съм даже като навия гайка и израстъка леко да се показва над гайката (но много трудно захваща първоначално резбата). После леко занитвам израстъка върху гайката за да не може да се отвие . И отвивам дирекрно с гайката.

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Болта е 6ца даже, пробвах с пробиване не става много е твърд, стърчи съсвем малко и с чираци не става, а по майстори не ходя, защото майстори е силна дума за тези тука. Ще сваля цялото тяло тези дни вместо да се мъча като грешен дявол отдолу :) благодаря ви :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е готово :D свалих тялото и го свалих с най обикновенни клещи, но на земята беше много по удобно да го стисна и врътна, а под колата не ми позволяваше :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Некак си  ти  е по готино когато сам се справиш с даден проблем  нали колега ,колеги искам да попитам  тази плочка с кабелите на рамата на снимката на колегат ,за какво са тези кабели ,че ми  е любопитно .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 59 минути, veselin velchev написа:

Плочката с кабелите е реостатният блок на вентилатора.

 

Нека е " резисторния " и си стиснем ръцете.

:bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

т.е мощен резистор за първата степен на вентилатора за климатроника......

 

Аз пък от тази снима открих, че ми липсва тази щангичка между тампона и предния край на картера...те най -вероятно са две....:nixweiss:

Редактирано от ru6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, KCV написа:

 

Нека е " резисторния " 

:bia:

Тъй де,едно мислех,а друго написах.Живи и здрави,Данчо.:bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...