Jump to content

Предпазване на фаровете на фейслифт от кражба


audiowizzbg

Recommended Posts

Здравейте.

 

Моля, дайте идеи, как да закрепя фаровете на Q7 Facelift, така че да не могат, да ги откраднат, или поне, да се счупят като ги крадат, та застрахователя да ги изплати!

 

Вече 3 пъти ми ги крадат и сам си ги плащам...

 

Приемам всякакви идей и оферти за изработване.

 

Поздрави.

 

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж в Гугъл или по-добре в ю туб ...напиши Андрей Кондрашов  ...има за АУДИ спечциален КИТ против крадене ..защото русите са с години пред нас ..в лошите неща де!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На туарега съм ги вързал със стоманено въже.

Аз съм ги пробил и съм прекарал въжето през фара. Ако ти се струва твърде крайно огледай дали има как иначе да ги вържеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз що живея с нагласата, че на Q7 не се крадат фаровете? Но моето е преди фейс... по новите са на различни шейни, явно ги свалят?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@mshbul Това с въжетата е много ценно!

@martin_deyanov - на предишния модел фаровете не са толкова скъпи и за това. Иначе закрепването е съшото.

@Hinko Клипчетата на  Андрей Кондрашов са доста полезни и ме наведоха на някои мисли, но не можах да намеря конкретно решение от него. Намерих други "руски" решения. 

Благодаря ви!

Надявам се на още идеи.

За сега мисля, за въжетата и да намеря някой гравьор да ми изгравира фаровете и мигачите така:

Screen Shot 2016-12-27 at 22.14.35.png

 

Подрави.

 

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иди да ти ги маркират, както навремето се маркираха колите.

Забравих да пиша, че съм маркирал всичко по колата - фарове, джанти, стъкла, огледала.....

 

Лошото е, че не си личи много и няма да го видят като крадат. Даже и да не могат да ги продадат после не ме грее достатъчно, защото вече са откраднати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?f=90&t=438043&start=45

 

Ето как ги защитаваме на туарега, има няколко варианта - с планки, със стоманени въжета, и т.н. (със снимков материал). Дори да не спре кражбата, идеята е да има останали изпочупени части от фаровете, за да ти ги признае застрахователя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с изографисването не е мн. добра идея. Всеки знае, че се подменят стъклата и пак може да ги продаде. Друг е въпроса, от къде ще намери стъкла де, но положението е критично. Само металното въже за момента е спасение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 12/26/2016 at 10:22 PM, audiowizzbg said:

Здравейте.

 

Моля, дайте идеи, как да закрепя фаровете на Q7 Facelift, така че да не могат, да ги откраднат, или поне, да се счупят като ги крадат, та застрахователя да ги изплати!

 

Вече 3 пъти ми ги крадат и сам си ги плащам...

 

Приемам всякакви идей и оферти за изработване.

 

Поздрави.

 

Алекс

 

Спираш каското което имаш в момента и си правиш собствено каско което покрива кражба на фарове. Откриваш си една отделна сметка и всеки месец внасяш толкова пари колкото ти е било каското. Като се получи щета теглиш от нея. Ако си малко по-дисциплиниран финансово, може и без реална сметка, а само с една таблица в Ексел.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ако колата случайно нощува навън, както явно е случая с колегата - 2-3 нощи след като си си прекратил каското директно можеш да я пишеш заминала. Колкото и да е жалко, това е реалността в която живеем. Това с личното каско може да вАжи за сравнително евтини коли, ама Ауди, БМВ или Мерцедес за по 30-40-50 и нагоре х. лева без каско си е пълно безумие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...