Jump to content

Грешни координати


audi64x4

Recommended Posts

Здравейте,

 

Изведнъж загубих правилното метоположение на картата. След reset или restart или престой се оправя понякога.

Някой има ли идея за причините или да препоръча място във Варна, благодаря

 

AUDI A6 G4 2012 MMI+

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм правил MMI ъпдейт и мисля , че е доста старичък но някак си не ми се дават 500-600лв - доколкото си спомням толкова струваше MMI+Maps.

Oткрих проблема : след поставяне на вивакомска дата карта ме праща около 50на км "настрани" ; с теленорска нямаше проблем.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

включвам се и аз по темата, изведнъж и моята навигация ме прати на 37 км от мястото на което съм. гледах ги нови антени по 16 евро. питам може ли сам да я сменя или да си закарам колата в ауди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Както е написал congo антената си заминава най-вероятно, при мен един ден има сателити друг ден няма....

Та въпроса е какво е решението...бюджетното

Редактирано от audi64x4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В германия решението е 423 евро в сервиз. 137 евро антена, 54 евро лакиране и останалото над 200 евро труд. Гледах в ебей по 16 евро ги има антените и мисля сам да се пробвам. Единствено ме притеснява при сеалянето на тавана да не направя някоя беля със страничните въздушни възглавници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята китайска андроидна навигация е с такава антена (линка по-долу), която съм залепил точно зад километража под предното арматурно табло. Хваща си идеалнo. Интесно ми е защо не сложиш такава и изобщо да не се занимаваш със сваляне на таван?

 

https://www.olx.bg/ad/gps-antena-ID6wVDO.html#d3ccf3b5ec

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не знам кое е по лесно сваляне на тавана или отваряне на таблото, както и дали входа към MMI и същия като при "китаеца". Както и  това само gps антена ли е....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://m.ebay.com/itm/301658553032

 

За това говоря, немска фирма го предлага. Надявам се да пасне. Не съм отворил още тавана. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

asesi, тази антена не е за С7 (g4) , аз погледнах моята (достъпа при avant е лесен) и има повече кабели.., които  (предполагам) минават през усилвател преди да влязат в системата.

По интересно е как обикновена антена да бъде свързана към "MMI"

Screenshot_20170115-125847.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато позицията "грешна" всъщност е липсваща и определя позицията на колата по счисление спрямо последната запомнена позиция. В горен ляв ъгъл на навигационния екран > Tour ^ показва  Satellites: 0 . Когато позицията е ОК спътниците са 8-12 , както си и  трябва.

20161227_114918.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Факра е точно определен модел букса, Ненчо. Не е една, а до три букси, в зависимост от модела и оборудването. Поне аз само с три съм виждал.

Ето решението.

https://www.audiworld.com/forums/a6-c7-platform-discussion-194/s6-a6-c7-nav-mmi-wrong-location-fin-antenna-fix-2911942/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, Ненчо, как можеш само да ползваш гугъл до втория резултат, впечатли ни всички. Ето още малко да почетеш https://www.everythingrf.com/community/what-is-fakra-connector

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бате, а прочети още веднъж поста ми и земи се скрии от срам ли....? Имах предвид КОЛКО БРОЯ БУКСИ има антената, за която говорим.

Това колко са на цвят факрата и за какво се ползват друго, МНОГО слабо ме вълнува, ако имах нужда да го знам, щях да го гугълна.

Ае, лек ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, три факра букси от различен тип, които понякога се окисляват от влагата и спират да работят правилно разни неща, един приятел се размина с чистене, но Конго беше писал, че повечето направо се сменят. Хубаво е да се чете, не само да се пишат елементарни заяждания...

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Енчо, ако вярно четеш, а не се заяждаш, човекът от този линк е предложил и алтернативен вариант за друга антена. Аз така направих. И да ти кажа, не е като да не работи.

За да си спокоен, ще ти го снимам после.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ненчо, качи, помогни на някой, няма лошо да помогнеш на някой. Аз съм спокоен, на мен ми работи всичко, не го мисли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ‎20‎.‎6‎.‎2019‎ г. at 8:41, autoasist написа:

Енчо, ако вярно четеш, а не се заяждаш, човекът от този линк е предложил и алтернативен вариант за друга антена. Аз така направих. И да ти кажа, не е като да не работи.

За да си спокоен, ще ти го снимам после.

 

Ако може снимките ще съм благодарен.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...