Jump to content

Къде се намира комфорт модула на А3 8L 2001 година


DeluxBG

Recommended Posts

Да това го знам, но това не е ли модул централно заключване,а комфорт модула е под шофьорската седалка. Защото проблема ми е следния аварийните мигачи се включват самоволно когато си поискат махнах този модул който е отзад до буфера пак си светят когато си поискат купих ново копче пак същата работа. Та мисълта ми е да няма такъв модул под седалката и да се е намокрил и да прави такива мизерии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

преди 53 минути, ole написа:

Как така си махнал модула?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Ами просто  откачих буксите да видя дали от него прави проблем, но пак си цъка когато му хрумне

Преди 1 час, StarDust написа:

Според мен проблема е с релето на аварийните/мигачите,който стой на самото копче на аварийните.

Ами колега нали го смених пак прави така 

Редактирано от DeluxBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени го пак,има защо да ти го казва StarDust.Просто пробвай с трето копче и шанса да се оправят мигачите е голям

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си взел втора ръка има вариянт да си попаднал на прецакано. :) При мен проблема беше именно от копчето! Смених го с втора ръка от кола на части и за мой късмет уцелих читав екземпляр :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същия проблем смених копчето на аварините но промяна нямаше и точно този модул беше проблемния при мен. Правилно си казал че там се намира вакум помпата на централното но и комфорт модула като разкачиш буксите спира да работят ел стъкла огледалата и осветлението в купето ... При мен проблема се оказа една от буксите беше се окислила и като я махнах остана половината кабели в ръцете ми ... и така нова букса и изчистих окиса имаше и на самия модул и се оправи.Огледай го хубаво и гледай да не влиза от някаде вода защотото това е най срещания виновник за окиса и за неправилна работа на модула дори до умиране на модула

 

 

Редактирано от dimitar9408
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има влага, съответно и окис по платката, съветвам те след като я почистиш да затвориш капака на модула с малко силикон, за да не се повтори проблема. По принцип модула има гумено уплътнение на капака, което играе тази роля, но при теб явно е нарушено, деформирано или липсва, ако е бил отварян преди модула. За буксите вече са ти казали.

ПП Никак не е добре, ако там (в джоба на багажника) имаш влага!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи така като взех колата централното си бачкаше перфектно но като застудя и един ден  просто отказа всичко да заключва прозорци и осветление взех един модул временно който е за а3 но по стара година да мога да заключвам и прозорците да бачкат но той се оказа че е от 2-3 врати а моята е 4-5 врати и заключвах от вратата дистанционното не действаше  и от тогава взе да прави тея мизерии с аварийните. Махнах го като си мислех че е от него но те продължиха  да си светят когато си поискат и пак си го сложих докато си намеря точното за моята кола. И не мога да разбера от къде идва този проблем мисля си да не е от някоя от буксите които идват от колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е колега огледай хубаво и буксите за окис и за хлабави кабели като при мен. И аз така се лутах доста време докато намеря точно от какво е и да го оправя... А на твоя модул какво му има видял ли си някакъв проблем при огледа му ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да отворих го почистих платката и пак го сложих ама файда и сега го дадох на един електричар дано го оправи. Ами сега като се постопли малко ще видя буксите дано да е от там проблема 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...
На 6.01.2017 г. at 16:33, s7r3l0k написа:

Ако има влага, съответно и окис по платката, съветвам те след като я почистиш да затвориш капака на модула с малко силикон, за да не се повтори проблема. По принцип модула има гумено уплътнение на капака, което играе тази роля, но при теб явно е нарушено, деформирано или липсва, ако е бил отварян преди модула. За буксите вече са ти казали.

ПП Никак не е добре, ако там (в джоба на багажника) имаш влага!

Здравейте преди дни ми се беше прецакал модула точно заради вода там , майстора оправи платката и и сложи силикон но как мога да спра изобщо влизането на вода точно там ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей. Пускам ти линк за една друга тема, където има обяснено от къде точно тече вода в този джоб. Става въпрос за една снадка на тръбичките за вода за задната чистачка, която от вибрациите се отваря и започва да тече. Снадката е в този джоб, малко по-трудно е, ако имаш буфер в нишата. Вероятно не стига вода до задната ти чистачка също. Прочети втората част от коментара към който те препраща линка. Колегата е имал теч отпред, но в последствие е открил такъв и във въпросният джоб. Така ще се ориентираш къде е проблемната снадка. Като съединяваш тръбичките внимавай, защото са от много крехка пластмаса и не обичат да ги усукват, чупят се много лесно и ремонта става досаден. Успех!

Решение на проблема

Редактирано от s7r3l0k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...