Jump to content

Подгрев на седалките на 4F


andrei_S40

Recommended Posts

Колеги, тая нощ окончателно се убедих, че не ми работи подгрева на седалките...

Не знам каква е причината,на знам дали е модул или прекъсване по реотани, но и на двете предни седалки не раоти подгрева...

Дали проблема не е от бушон? Не работи и на двете седалки. реди, като включен на 6-та стене и не се траеше просто, а сега няма никой

Можете ли да ми кажете, къде се намира бушана за подграве на седалките и съответно, какъв е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако и на двете не работи може проблема да е от слаб акумулатор. Аз имах подобен проблем, когато не ми зареждаше добре алтернатора - самите копчета светват, но не се нагряват седалките защото компа изключва всички по-големи консуматори докато акумулатора не достигне необходимия капацитет. Пробвай да ги включиш след като си карал известно време. Другото е изгорял предпазител, виж си в книжката кой е и къде се намира. Подгрева на предните седалки се управлява от блока на климатроника. Виж на задните седалки дали работи, но трябва да си седнал на тях защото има датчик, който следи дали има човек на седалката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стана ми интересно за подгрева на задните седалки,всяка 4ф ли има или е екстра,защото аз имам предни иси работят добре,но копчета за задни нямам,само за предни с врътка за степени на нагреване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започни с бушон. Като си купих S4-ката зимата и не работеше нищо. На каналите в КАТ си намерих един бушон нов в пеплника, погледнах го, погледнах и къде е бушона за седалките - баш за там си беше и всико тръгна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, aleksandrov84 написа:

стана ми интересно за подгрева на задните седалки,всяка 4ф ли има или е екстра,защото аз имам предни иси работят добре,но копчета за задни нямам,само за предни с врътка за степени на нагреване

Не всяка... :) Ако нямаш копчета отзад, нямаш и подгрев най-вероятно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямам,само духалките  :(

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На подгрева просто му се прекъсват реотаните, за това не работи :D Подгрев на задната седалка го има като екстра и се пуска от където е климатика на задните седалки. Просто е по-рядка екстра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ак8 са прекъснали реотаните е по лошия вариант. Как се отстранява 4акава неизправност и най -вече, къде да отида?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се вярва да са прекъснали всички реотани на двете седалки едновременно. Ако е прекъснал някой реотан мисля, че ще загубиш отоплението на долната или горната част на седалката, но не и на двете едновременно. Още повече, че пишеш, че и на двете предни седалки не работи. Може някой куплунг по ел. инсталацията да е корозирал или да е нагорял, може предпазителя да е изгорял.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разглобявал съм я тая седалка цялата и съм прехвърлял подгрева защото sline салона който взех нямаше. Спокойно може да се прекъсне цялата. Смяната е много зорна и не знам кой би се занимавал да ти го прави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ако е прекъснал нагревателя трудно ще се смени подгрева.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, да не отварям нова тема, някой, ако може, да ми обясни подробно как да монтирам инсталацията. Къде и какво се закача около бушоните, що е то Кан шина.Купих си С-лайн салон, пълен ел. с лумбаго и подгрев. Сега трябва да прекарам инсталацията, искам де. За клима юнита разбрах ,че трябва да взема нов с копчета за подгрева, и за КП знам. Ако се намери и някой, който има кабелите(инсталацията) налична би било супер. 

 

Поздрави, и мерси на всеки запознат предварително

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Здравейте на всички!

Да не отварям и аз нова тема, та въпросът ми е: имам бутони за подгрев на предните седалки. Таблото за управление е с копчета и две врътки за всяка страна. Като го натисна копчето за подгрев на която и да е седалка, ми излизат на дисплея мисля, че бяха 6 позиции, но не ми позволява да превключва на нито една от тях и си стои все на степен 0. Въртя всички възможни копчета и не иска, все 0. По диагностиките нищо не изкарва като грешки. И си мисля, или има копче, а няма реотани, или нещо софтуерно са спрени, или бушон нещо е заминал или и аз не знам. Климатроника си работи без проблеми. Вие какво мислите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...