Jump to content

проблем след заледяване на колата


Даниел

Recommended Posts

здравейте, колеги днес реших да се преборя с леда и да вляза в колата да я запаля малко. не съм я ползвал от четвъртък влезнах аз запали си от раз без проблем оставих я да работи и излязох да стържа лед. След около 10 мин работа нещо взе да прекъсва някаква  влизам гледам всички индикатори на таблото светят тя почти ззагаснала и  я изгасих. След това подавам на контакт и всички лампи светят без да угаснат. Оставих я така малко време и пак дадох на контакт всичко си беше ок лампите изгасват но като завъртя да паля и нищо даже не завърта стартера ни6то като също така като завъртя уж да паля  всички светлини и таблото угасват забелязах и след като угасна колата ми се резетна моментния пробег все едно съм откачил акумолатора отворих капака има доста сняг по двигателя и по чаркалаците му на места беше мокро разтопен от това 4е си работи 10-на минути колата е а3 1.6 без газ 98год. какъв може да е проблема да знам откъде да запо4на :( 

Редактирано от Даниел
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, Даниел said:

здравейте, колеги днес реших да се преборя с леда и да вляза в колата да я запаля малко. не съм я ползвал от четвъртък влезнах аз запали си от раз без проблем оставих я да работи и излязох да стържа лед. След около 10 мин работа нещо взе да прекъсва някаква  влизам гледам всички индикатори на таблото светят тя почти ззагаснала и  я изгасих. След това подавам на контакт и всички лампи светят без да угаснат. Оставих я така малко време и пак дадох на контакт всичко си беше ок лампите изгасват но като завъртя да паля и нищо даже не завърта стартера ни6то като също така като завъртя уж да паля  всички светлини и таблото угасват забелязах и след като угасна колата ми се резетна моментния пробег все едно съм откачил акумолатора отворих капака има доста сняг по двигателя и по чаркалаците му на места беше мокро разтопен от това 4е си работи 10-на минути колата е а3 1.6 без газ 98год. какъв може да е проблема да знам откъде да запо4на :( 

 

Да, много неприятни ситуация, но за съжаление точно това става при метеорологичните условия на които сме подложени в момента. Имаш много силен вятър, сняг и много ниски температури. Снега е превърнат на ситна пудра която навява навсякъде и влиза и през най-ситните пролуки. Събира се под капака и се натрупва. И като запалиш колата се стопява и става все едно че си потопил двигателя във вода. Прави късо къде що има неизолирани електрически връзки, особено във и около стартера. Ако пък я изгасиш  преди да е загряла и е останала вода около ребрата на радиатора след това водата замръзва и го пука.

 

От тук нататък имаш избор. Без да я палиш, или някой те дърпа до подземен гараж където снега и леда да се стопи и да изсъхне, или чакаш времето да се затопли и това да стане от самосебеси. Чак тогава можеш да разбереш дали нещо е изгоряло или не. Но в никакъв случай не я пали със сняг и лед под капака.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...