Jump to content

Кое масло да изберем?


Nooky

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Предстои ми за първи път да сменям маслото на колата, която наскоро взех - Ауди а6, 3.0 ТДИ 224 коня BMK двигателя. (не знам дали е с DPF)

Моля, за вашето мнение по отношение на следните масла:

http://www.prospeed.bg/bg/product/5168/0

MOTUL SPECIFIC VW 504.00-507.00 5W-30

 

http://www.prospeed.bg/bg/product/5523/0

MOTUL 8100 X-clean+ 5W-30

 

Разбира се остава и дилимата дали да не взема Castrol edge, тъй като прочетох няколко теми и мнения от тази тема, но е доста объркващо:

 

Оставам на разположение и моля, да предложението най-добрия вариант.

 

Благодаря,
Тодор

Редактирано от Nooky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 157
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

С мотул не съм карал. но с кастрол карах доста. Последния път го смених с такова:

https://ap1shop.com/bg/products/amsoil-5w-30-european-car-formula-improved-6/

Не знам внушавам ли си, но поутихна колата, а съвсем обективно разхода на масло ми намаля - кастрола го хапваше стабилно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за отговора!

Аз нямам никакво наблюдение върху това масло и за първи път го чувам.

Аз имам А3 и карам само с Мотул 5w40.

Един приятел има БМВ 535 и той кара само с Мотул, затова се спрях и на тези два вида, които съм постнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

От този сайт го взех, но им се обаждах, тъй като не го намерих в сайта:

https://autoemot.com/index.php?route=product/category&path=61_79_84

пак на същата цена 93 лв.

Хората казаха, че са официален вносител на маслата мотул. Намерих ги от emag, тъй като там го имаше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз вече правя 5-та смяна, май, с мотул x-clean и нямам грам оплакване. Досега не съм доливал и на двете 4F-ки. Аз лично го взимам на 17лв/л, което вече ми се струваше твърде евтино, спрямо другите, а тези чак на 14лв/л го докарват... ще трябва да си поговоря с дилъра ми :P. Ако не са ментета е оферта, но такива дайтове бол и ходи го разбери, кой е читав и кой не...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с това масло и съм много доволен.

Mobil 1 ESP Formula 5W-30 е добра работа на синтетични моторни масло с цел да предостави изключителна почистваща сила, защита от износване и цялостното представяне. Mobil 1 ESP Formula 5W-30 е умело проектиран да помогне да удължите живота и поддържане на ефективността на системи за намаляване на автомобили с емисии в дизелов, така и на бензин захранва автомобили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с фукс от Ауто+, защото знам че са му вносител. Напряави ми впечатление, че на една гаранционна шкода смениха маслото в ЕТ и литъра Кастрол излизаше към 40 лева, та не знам какво да мисля, едните ли много товарят, другите ли много ментета продават та да има на пазара туби кастрол по 60-70 лева.

Редактирано от mili 75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Германия само си купувам Castrol и цената за 5литра туба 5W30 EDGE LL е около 40евро.Плюс минус 5 евро в зависимост дали има някакво намаление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ясна е работата, тия в Еура тек щават двойно, а тия в многото интернет мгазинчета продават ментета иначе трябва да го дават на загуба или на себестойност. А за българския търговец е негласна истина, че се продава на двойна надценка. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, mili 75 написа:

Значи ясна е работата, тия в Еура тек щават двойно, а тия в многото интернет мгазинчета продават ментета иначе трябва да го дават на загуба или на себестойност. А за българския търговец е негласна истина, че се продава на двойна надценка. 

Не е задължително да са ментета всички.Аз все пак ти казвам цена на дребно за една туба.Ако се купува на едро,на палет да речем цената вероятно ще е 20-30евро макс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 22.01.2017 г. at 19:37, Passi написа:

А какво пречи хем да е скъпо хем да е менте? 

Еми ако има един официален вносител за България,и си го купиш от него,явно ще е оригинално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да питам - от къде знаеш че са? Питам защото не фигурират като дистрибутори в този сайт: https://maps.castrol.com/#/?filters=distributors

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което съм написал се отнася за всяка една стока не специално маслата.Никой няма да пусне стоката менте много по евтино защото буди подозрение.За това масло си прав, че не съм в час защото не съм го и чувал дори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това го написах защото виждам,че има доста хора които си мислят,че като платят нещо скъпо то обезателно е оригинално.За въпросното масло ме боли уя та да се интересувам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...