Jump to content

Багажника се отваря сам


ChillToucH

Recommended Posts

Здравейте, преди малко паля колата и моторчето на багажника почна да цъка и да отваря 5тата врата. Разглобих кората и изключих двата бутона, но моторчето продължи да се пуска само. Предполагам някъде е влезло влага и е станала мизерия. Гледах в купето и мокета е сух навсякъде. Дайте идей къде може да е проблема. Колата е B5 facelift Avant с AGB код на мотора, ако има значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мен започна да се отваря на моменти само многократно на интервали, извадих 2те букси, за 2та бутона, който идват от багажника на самата 5 врата, спря, карах 2 3 дена вкючих и няма засега такъв проблем.

Като изключиш буксите се подготви да отвориш багжника с падане на седалките.

Другия вариянт е проблем в комфорт модула на комби седи от дясно като отвориш капака на дясната кора в една гумена шумоизолация седи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори при изключени бутони пак се отваряше... Вечерта излизах с колата и седеше затворен и всичко беше включено. Ще извадя модула да видя да не е наводнен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гофрето на 5-тата врата прегледа ли колега. Там стават схемите много често с окабеляването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също така през алуминиевата лайстна над номера може да влиза гняс, има гумено уплътнение което може да се е скапало или ако е боядисван този често корозиращ елемент, после да не е сложено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за предложенията. Зад алуминиевата лайсна е чисто и сухо, свалих кората и нямаше нищо отзад. В момента се отваря само при запалване и то веднъж, но вече не мога да отворя багажника...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

колега успя ли да локализираш проблема, при мен след като я измих на автомивка на другия ден се появи, заподозрял съм бутоните за отваряне на самата врата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При теб комфорт модула не е ли в багажника в десния джоб на кората или имаш и от пред , къде се намира този в пасажерските крака?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, Lefto написа:

къде се намира този в пасажерските крака

Точно там. Сигурен съм, че го има и при теб. В багажника е само помпата за центрлното, до колкото знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен в багажника модула  е едно цяло, ако не се лъжа - вакум помпа и електронен блок за управление с 3 бр. букси с кабели и 2 бр. маркучи за въздуха. Може при някои модели да има разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Комфорт модула е в краката на пасажера. Дай снимки, понеже нещо не мога да си го представя. До колкото знам отзад някъде се намира компа за АБС-а, но мисля, че е под задната седалка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това е модула при мен, отзад в кабината в десния джоб до триъгълника, опакован е с дунапрен. Как се стига до този при пасажерските крака/.DSC_1991.JPGDSC_1992.JPG

Редактирано от Lefto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...