Jump to content

Ауди 100 АЦЕ смяна на делко


mitko7121

Recommended Posts

Здравейте колеги, искам да попитам възможно ли е да сменя делкото  с вакумно  от голф двойка 1.3 ?  Казаха ми че е същото и нищо не се преправя, но реших да попитам  дали някой от вас е правил тази интервенция и  какви трудности да очаквам  при извършването и.

Интересува ме, ако наистина делкото пасва, трябва ли да сменям и нещо друго или настройвам и карам.

 

Извинявам се, ако някъде има отговор на въпроса ми, във форума, но четох доста и не можах да открия конкретен отговор и затова пуснах нова тема.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Здравейте отново колеги, бях спрял ,,проекта" с делкото, защото нямам много време и не мога да намеря каквото ми трябва, но искам да го сменя.

Нищо му няма на моето, но тъй като не ми работят детонационните датчици и потенциометъра на дебитомера е заминал, (а и карам на газ) не ми се мести предварението в зависимост от натоварването на мотора, което води до лоша динамика и завишен разход на гориво.

За това искам да го заменя с такова, като това на снимката и се надявам да си реша проблема с предварението и динамиката да се подобри, казаха ми че става без да се преправя нищо, но не съм на ясно дали е така.

Фолксваген Поло 2 вр1418972552.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам и това е с датчик на Хол и дори буксата ми казаха, че е същата.

Разликата била, че това мести ъгъла на запалване посредством вакум, а оригиналното всъщност не знам какво го кара да се мести.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

На москвича предварението се мести с вакуум,кой ти каза,че при Ауди е по същия начин?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да погледнеш някое 80 б3 с карбуратор, да видиш там как се мести предварението.

Към автора възможна е замяната на делкото, но 

 1 има два  модела на зацепване към разпределителния вал при 1.3 и единия не е подходящ

 2 трябва да се премахне настоящата инсталация от датчика на хол към мототния компютър и да се окабели самостоятелна такава. Хол -комутатор (1.3-1.8 голф)-бубина. Така ще получиш предварение регулиращо се от вакума на мотора.

Дали ще има ефекта който се търси ще се разбере само след тест

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...