Jump to content

Хидравлично масло. Как да го сменя сам?


Maverick_13

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Решил съм се да си сменя хидравличното масло, защото само то остана за смяна. Волана се върти много леко (като корабно кормило :D ), няма разни стържения или др. шумове, но за да си остане така искам да сменя маслото. За съжаление обаче, не намирам никъде тема за това как да извърша сам процедурата. Или може би не трябва да го пипам аз? Може ли някой, който е правил тази смяна, да ми даде насоки.

п.с. Масло мисля да си закупя от "Порше'' Варна, за да си е оригинално. Зелено на цвят би трябвало да е.

Редактирано от Maverick_13
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледай тези видеа: 

 

Само смяна: 

 

Флъш на системата, за да се разкара всичкото старо масло: 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда добре. Благодаря колега. Тези дни ще се занимая с него. Може и снимков мтериал да направя. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

И така, тъй като го огледах добре и накрая реших, че не ми се занимава с това, отидох на сервиз. :D Момчето направи нещо подобно на това от клиповете. Разлика в управлението, няма. Както преди си е. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз до последно си карах с оригиналното и нямаше проблем. Ужасно беше на цвят, но издържа 19 години. И рейката не съм правил. Но я пазех, а и вече не се правят така колите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Пазене на рейка? Това ще рече да се използват само стандартните за модела размери за гуми и джанти, нали?

 

Питам защото ми дадоха едни 17-ки, който съм на кантар дали да сложа. Сякаш ми е добре с оригиналните 15-ки. :D

Редактирано от Maverick_13
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно по-широките гуми я товарят повече.

 

Пазене за мен е да не въртиш на място волана, камо ли с натисната спирачка. На място съм го правил само на сняг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

19 години без смяна не ми звучи добре. Спирачна, хидравлична течност веднъж айде да не е по-често,  на 2 години примерно е хубаво да се сменя. Поемат вода, губят си качествата. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично мое мнение :)

 

За мен флуидите имат определен живот, след който си губят качествата. Имам една фиеста, дето от 8 години не и беше сменян антифриза примерно, вървеше си, ама не искам да ти казвам какво източих. Спирачната и там така. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На старото ми Ауди спирачната течност не беше сменяване 8 години и беше като боза, цвета даже не го коментирам..

Пък това си е основна част от спирачната система, дори профилактично да я сменяш, за лично спокойствие и сигурност за мен е правилното нещо.

Хидравличната течност също беше доста зле, при въртене на волана дори на място се чуваха едни звуци, едни вибрации.. Вярно, че оригинална е 17-20лв/литъра, ама я сменяш и забравяш за известно време. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...