Jump to content

Грешка 0562 - Маслен сензор дори след смяна


Dhr

Recommended Posts

Здравейте. След като ми излезе горепосочената грешка, смених датчика с оригинален на Hella, същият номер и тн. Грешката стои. Изчистих я с VCDS, появява се след 2 мин. Майстора огледа кабели, букси и всичко е наред. Някой има ли друга идея какво да направя?

 

Автомобила е Audi A4 B6 - 2003 1.9 TDI

Грешката е Жълтата с надпис Sensor и Символ за масло.

Данни от VCDS:


1 Fault Found:
00562 -  Sensor for Oil Level/Temperature (G266)
        29-00 -  Short to Ground

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже за час. Аз онзи ден го имах отново този проблем. Миналата година по това време също и колегата buzzi помогна с този съвет, и проработи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да му се невиди.. стана :D Чистих кво правих нищо не помогна, сега се оправи. А сега въпроса е, дали не дадох 100+лв за датчик е така на вятъра...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се тревожи.Рано или късно датчика се поврежда.И при мен датчика отначало светваше,после изгасваше и т.н.Накрая светна и докато не го смених не изгасна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Здравей,

 

има ли развитие, какво се оказа, че имам сходен проблем на твоя.

Датчика ми свети от време на време и се чудя да сменям или проблема е другаде.

Огледах кабелите и буксата всичко е наред.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен си светеше около 2 седмици и в някакъв етап просто си изгасна. Ако решиш да го сменяш е препоръчително да се прави при смяна на масло, защото така или иначе трябва да го източиш. Самият датчик струва около 5-15 лв. в зависимост от марката. Препоръчително е да си проверяваш нивото на маслото редовно ако решиш да изчакваш, защото няма как да разбереш ако е извън нормата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.autopower.bg/датчик-за-масло-audi-a4-avant-8e5-b6-1.9-tdi-d781c105.html

https://www.autodoc.bg/rezervni-chasti/datchik_za_naljagane_na_masloetoe_senzoer_klapan-10578/audi/a4/a4-8e2-b6е

 

50 лв. ми се струват доста, другия вариант е в тея сайтове всичко да е ментета ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...