Jump to content

Смяна на масло на автоматична скоростна кутия


Recommended Posts

Здравейте,

в съвсем скоро време на баща ми му предстои да направи цялостна смяна на маслото на автоматичната скоростна кутия. Ориентирали сме се към 2 сервиза в София - Джемини и Дунев Мотор Спорт. Това, което ме озадачава обаче е разликата в офертите на двата сервиза за на практика една и съща услуга. Посредством консултация по телефона, от Джемини ни казаха, че услугата ще струва около 150 лв(смяна с тяхно масло + труд). В същото време от Дунев Мотор Спорт, пак посредством разговор по телефона, разбрахме, че за услугата се заплащат 460 лева, отново с масло от тях и труд.

От къде идва тази разлика? Нещо на мен ли ми убягва или при едните цената е x3 за една и съща услуга? Като цяло някой може ли да сподели някакви отзиви за Gemini? Защо цената им е толкова по-ниска?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марката е Volvo 850, автоматикът е на Aisin.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едните предполагам ще източат картера и ще сменят филтъра като долеят каквото е необходимо.

 

Другите сигурно същото ама ще я закачат на машина уж за цялостна подмяна. 

 

Горе долу това мисля че е разликата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разбрах, по телефона са казали, че цялостна смяна на маслото с масло от тях, което трябва да се сложи в тоя тип кутия е около 150-160 лева с труда. И от двата сервиза твърдят, че използват машина, разликата е в това, че в Джемини можеш да останеш и да наблюдаваш как се случват нещата, а при Дунев просто ти казват да минеш след 5-6 часа да си вземеш колата.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя съвет е по-далече от Дунев мотор спорт.Хем не дават да имаш наблюдение над това какво се случва с колата ти,хем са некомпетентни (лично впечатление).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Джемини съм сменял масло , останах доволен! Тая цена да не е само за маслото , нещо ми се вижда евтинджос ?А в Дунев  дерат кожи!

Редактирано от ilchev_n
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, tisho_psg написа:

Моя съвет е по-далече от Дунев мотор спорт.Хем не дават да имаш наблюдение над това какво се случва с колата ти,хем са некомпетентни (лично впечатление).

Благодаря ти :)

Преди 2 часа, ilchev_n написа:

В Джемини съм сменял масло , останах доволен! Тая цена да не е само за маслото , нещо ми се вижда евтинджос ?А в Дунев  дерат кожи!

По телефона казаха, че тази цена е за всичко. И на мен ми се видя бая евтино, затова реших да отворя темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...