Jump to content

Светещи духалки


Tevlogiev

Recommended Posts

Здравейте,Колеги и Честита Баба Марта.


Сдобих се с духалки от фейслифт(светещи), а аз съм с обикновени. Ясно ми е как става подмяната им ,но не ми е много ясно къде да ги свържа ,към кои уред? Някой които е правил тази процедура,нека каже от къде е взел ток за тая пущина :D 

Благодаря !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси сив кабел със синя нишка. Всеки уред или бутон (например ESP) с подсветка има влизащ този цвят кабел. От него взимаш плюс и от купето или всеки чисто кафяв кабел който видиш, взимаш минус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А от копчето за размразяване на задното стъкло дали ще успея да пусна ток от там за средната духалка? Също мисля,да потърся кабела за копчетата за дигане и сваляне на прозореца на вратите, те също имат подсветка и от там ако успея да го открия да пусна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са ли ти малко далече? Особенно бутоните за стъклата. Ако колата ти е била с оригинално радио (някога), там също ще намериш нужния кабел. В климатроника също влиза този кабел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да! Най-вероятно ще ми дойде малко по -далеч,но не съм сигурен,какво ще направя с жиците на климатроник и т.н ... :D да не стане само някой сакатлък ,че тогава ще е вече много интересно :D Нямам си и на представа дали колата е имала някога оригинално радио, дойде при мен с сд. А до жиците, имах и проблем с новото сд, понеже при малко по силен звук, се гасеше,явно не достигаше ток от централните кабели, наложи се да вземем ток от друго място ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А един тъп въпрос, ако можете ме извинете, но когато добавяш консуматор към мрежата не трябва ли да се увеличи ампеража на бушона?

Например, ако към интериорното осветление запоим допълнително такова, бушона от 5-10А (не съм сигурен колко е) не трябва ли да стане по устоичив? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти добавяш 4 духалки, с по един светодиод във всяка. Самите светодиоди в духалките са макс по 20mA (а дали не бяха и 10 милиАмпера). Това прави добавяне максимум на 80mA към консумацията. Тоест, 0.08 Ампера в повече, няма да се отразят по никакъв начин нито на бушона, нито на другите компоненти по колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Обмислям варианта, да пусна една инсталация от копчето за светлини направо... Към всички духалки вързани на верига от едната страна и в др. край да търся минуса? Да го направя кадърно с  бушон...както си му е реда...

Редактирано от Tevlogiev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бсд, аз не питам конкретно, а попринцип. Замислил съм поставяне на подсветка в краката, та затова събирам информация. 

Относно духалките, към кабелите на габаритите ще стане най-добре според мен. А тези духалки за да се направят като хората, не трябва ли да се свали цялото табло ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...