Jump to content

AVF помпа дюза фина настройка


nikito_ko1

Recommended Posts

Колеги имам малко затруднения с моята А4 Б6 с авф мотор

Колата пали и върви без проблем, но забелязвам завишен разход на гориво по бордкомпютър - 8,5л. средно с каране като "бабичка" (разхода съвпада с реалния )

Това ме накара да се поразровя с ваг кома и забелязвам /15-ти канал на вага/ висок разход на л./ч. - 1,00/1,20 това на загрял мотор и без никакви консуматори.

Другото което ми прави впечатление е че милиграмите на празен ход при 90 градуса на мотора са 8,8/9,0мг. а при около 75 градуса дори и 10,00мг. /това пак загрял мотор и без консуматори/

Всичко това при синхронизация на вала +0,6

Говорих с няколко колеги от този и от други форуми и стана ясно че разхода на л./ч. е ориентир за правилна и фина настройка на мотора и че трябва ако всичко е наред тоя разход на час да е около 0,60л/ч 

Пробвах малко "игра" с тая синхронизация на вала, стигах до стойности от -2,9 до + 3,2 но разхода на литри в час не мърда милиграмите също

Стойностите за корекция на дюзите на 13-ти канал са си нормални /-0,07/  /+0,10/  /+0,21/ /-0,17/ това са най-ниските показани при синхронизация на вала около +2,2 (като въртя шайбата се променят и стойностите на 13-ти канл)

Сигурен съм че тук имам доста знаещи и можещи момчета които знаят къде е ключа за бараката. Моля дайте съвети и насоки къде би могъл да е проблема с тази кола

Имам съсед който кара същата барака при него нещата са си нормални разхода на 15-ти канал си е 0,40л./ч. а милиграмите на празен ход са 4,5мг. разхода по борд е 6,1л. смесено

Всякакви предположения и насоки биха ми били от полза

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ето как изглежда вала

Ако може да се прецени от снимките

 

IMG_20161121_221604.jpg

IMG_20161121_221557.jpg

IMG_20161121_221553.jpg

Редактирано от nikito_ko1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
Публикувано (Редактирано)

Ar са дюзите

Вала е сменен с повдигачи лагери и пак същата работа

Редактирано от nikito_ko1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
На 8.03.2017 г. at 20:34, nikito_ko1 написа:

Колеги имам малко затруднения с моята А4 Б6 с авф мотор

Колата пали и върви без проблем, но забелязвам завишен разход на гориво по бордкомпютър - 8,5л. средно с каране като "бабичка" (разхода съвпада с реалния )

Това ме накара да се поразровя с ваг кома и забелязвам /15-ти канал на вага/ висок разход на л./ч. - 1,00/1,20 това на загрял мотор и без никакви консуматори.

Другото което ми прави впечатление е че милиграмите на празен ход при 90 градуса на мотора са 8,8/9,0мг. а при около 75 градуса дори и 10,00мг. /това пак загрял мотор и без консуматори/

Всичко това при синхронизация на вала +0,6

Говорих с няколко колеги от този и от други форуми и стана ясно че разхода на л./ч. е ориентир за правилна и фина настройка на мотора и че трябва ако всичко е наред тоя разход на час да е около 0,60л/ч 

Пробвах малко "игра" с тая синхронизация на вала, стигах до стойности от -2,9 до + 3,2 но разхода на литри в час не мърда милиграмите също

Стойностите за корекция на дюзите на 13-ти канал са си нормални /-0,07/  /+0,10/  /+0,21/ /-0,17/ това са най-ниските показани при синхронизация на вала около +2,2 (като въртя шайбата се променят и стойностите на 13-ти канл)

Сигурен съм че тук имам доста знаещи и можещи момчета които знаят къде е ключа за бараката. Моля дайте съвети и насоки къде би могъл да е проблема с тази кола

Имам съсед който кара същата барака при него нещата са си нормални разхода на 15-ти канал си е 0,40л./ч. а милиграмите на празен ход са 4,5мг. разхода по борд е 6,1л. смесено

Всякакви предположения и насоки биха ми били от полза

 

 

 

 

 

колега имам същия проблем. При теб как се развиха нещата. Отсрани ли проблема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е в дюзите 

Скоро ще ги сваля и ще видя как им пръскат разпръсквачите

Ако там всичко е наред ще ги дам за проверка и калибровка на кубиците

Друго не ми идва на ум

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако.егр ти е затапен за това дава по голям разход на празен ход, защото лъже дебитомера, колко са стойностите на дебитомера на празен ход

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...
На 12.02.2019 г. at 15:10, nikito_ko1 написа:

Проблема е в дюзите 

Скоро ще ги сваля и ще видя как им пръскат разпръсквачите

Ако там всичко е наред ще ги дам за проверка и калибровка на кубиците

Друго не ми идва на ум

колега в дюзите ли беше проблема 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...