Jump to content

Рестарт на Tiptronic


StanTanev

Recommended Posts

Здравейте, бих искал да попитам дали Tiptronic-a  има функцията да се рестартират насъбраните адаптации на кутията, правил съм този номер на БМВ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, StanTanev написа:

Здравейте, бих искал да попитам дали Tiptronic-a  има функцията да се рестартират насъбраните адаптации на кутията, правил съм този номер на БМВ...

Зависи коя година ти е колата. Преди 2006 софта на кутиите не позволява нулиране на адаптациите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се пробва. Така с гадаене няма да стане. 2005та не става, след средата на 2006 става - ти си по-средата. С ВАС се прави тая работа. Намирай някой в тарафа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2006-та Април не стават, нямат адаптации, явно са след юни 2006, ASB.

Редактирано от Preslito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще отида до Порше да видим дали има ъпдейт. Имам друг въпрос... Тампона на двигателя ми е за смяна, има вибрации в купето а и ми дава като грешка на VagCom , вече започва да се усеща доста че си е за смяна... възможно ли е от това да има разлика в кутията и поведение като цяло на колата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто си отвори кутията с VCDS-а и копни ревизията тук, за да ти кажат с коя си и дали може да се ресетва. Ако си с GZW, няма да стане. Май от HKG натам стават

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ресет се прави с къвто искаш кабел. Отиваш на 02 Automatic Transmission -> Adaptation -> 01 канал test и save.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорих с един пич който живее в Германия и наскоро си е правил ремап на BMW 530d e60, по неговите думи в Германия след тази процедура задължително се правило ъпдейт на кутията... мисля че там ми е проблема.. някой знае ли кой е последния ъпдейт на тази кутия за да е сравня с мойта ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...