Jump to content

Някой справял ли се е с досадното скърцане в купето?


mitev6466

Recommended Posts

Напръскай с грес задните ключалки, вертикалната част на седалката, има панта по средата под едно пластмасово капаче, напръскай и там. Ако не се оправи делиш двете седалки и пръскаш в пантите отстрани.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен също го има това скърцане, но отскоро имам и засилващо се хлопаме от задна дясно врата или кора. Не мога да го хвана, някой имал ли е подобен проблем, прилича на разхлабена тонколона или щора/сенник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, Preslito написа:

При мен също го има това скърцане, но отскоро имам и засилващо се хлопаме от задна дясно врата или кора. Не мога да го хвана, някой имал ли е подобен проблем, прилича на разхлабена тонколона или щора/сенник.

При мен точно тази колона тряска, но още не съм я оправил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мен скърцаха задните седалки особено когато се усукваше купето, преминаване през леглал полицай диагонално например. първо опитах със заключващия механизъм в горната част на седалките, обаче почти никакъв успех. в някакъв чужд форум прочетох,че може да идва от пантите в долната част на седалките. така се и оказа. когато седалките са почти легнали между тях и купето се вижда оста на която се държат. на тази ос има две като шайби, едната е залепена за оста а другата е що-годе свободна. съответно когато има вибрации или усукване що-годе свободната играе, макар и минимално и създава приятно метал-в-метал звучене. малко WD, седалките нагоре-надолу няколко пъти и това беше.

не знам дали стана ясно,но се опитах. дано помогне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм със същите зловещи шумове от пантите на задните седалки. Бях се притеснил, че е нещо по окачването и убих един ден на Райно да търси къде е проблема, та ми гори тръбата сега. Аз обаче с ВД няма да рискувам, решил съм да пръсна със спрей за мотррджийска верига с тефлонче, мисля че ще е по-добре от гледна точка на пластмасите, иначе май е най-добре с графитна смазка.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и с моторно масло да го намажеш, ако нямаш друго. При мен в средната панта имаше ръждив прах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще пробвам утре с WD, а някаква идея за пластмасите, като например таблото? С какво може да се мазне, защото като се мине през неравност и пука чат пат, както и при задната щора. Или това е само при мен...? :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Справих се със скърцането на задната седалка с спрей за моторджийска верига. Сега почна да тропа като има човек там. Явно ще се разглобява събота и неделя за по-обстойна проверка.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Долната част на седалката сложи ли я правилно? Виж дали двете панти са влезнали в леглото на вертикалната страница.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Долната не съм я махал, понатиснах седалките и стигнах до пантата, напръсках и няма скърцане. Сега имам съмнения че на жената чанта се удряла в детското столче, абе луда работа. Ще се поослушам още малко, пак ако трябва ще разглобявам.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези на облегалките за гръб на задните седалки, които са в долната част от към вратите

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Здравейте колеги. Някой може ли да оприличи на нещо този шум, за който говорите? При мен има някакъв отзад в купето, който за момента не откривам, но звучи все едно триене на гума в пластмаса, и както казва колегата, чува се ясно най - вече когато минавам през легнал полицай. При малки неравности почти не се забелязва. Окачването е проверено в сервиз и е бетон. Колата е олроуд 4ф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...