Jump to content

Проблем с Concert 2


mladeng

Recommended Posts

Здравейте! Имам следните проблеми с Concert 2 в А4 б7:

  • На дисплея до километража не се появява информация за това, което свири в момента, а най-горната секция е празна.
  • Не светят бутоните на радиото, освен дисплея му, когато съм на фарове или габарити и понякога самото радио се изключва докато си работи за известно време.
  • Не може да се управлява от бутоните на волана, но това може и да е проблем на бутоните.

Дайте някакви идеи какво да направя. Може ли да се ремонтира или да търся да си взема друго такова (искам да си е оригинално, за да си запазя интеграцията с колата). Изобщо проблемите дали са от плейъра или може да са от нещо друго. Благодаря предварително!

 

Моля да изтриете темата поради дублиране.

Редактирано от mladeng
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Пуска ли се автоматично когато ключа е в ключалката и спира ли когато го извадиш. Ако това не работи а го стартираш и спираш ръчно има проблем с комуникацията по кан

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, mladeng написа:

Колегата bsdnikolov ми помогна и решихме проблема. Точно от комуникацията по can беше.

Колега ако може да споделиш че и аз съм със същия проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема беше в това, че радиото не беше свързано по правилния начин по can и затова нямаше комуникация с колата. Това, което трябва да се направи е да се свърже с кабел от таблото до радиото. Най-добре се свържи с колегата bsdnikolov да те ориентира по-точно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

аз имам същия проблем но с А3 8П, поставих ауди концерт 2 от А4 Б5 но няма комуникация с колата и ваг кома к-лин няма на захранващата букса, а тези can-h can-l  ги имам на малката букса 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото съм запознат, на най-лаишки език казано - различават се поколенията/нивата на CAN, по които се управляват (и съответно си комуникират с таблото) двата плеъра (Concert II за А4 Б5 и Concert II за А3 8П). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, kyceto написа:

Каква е логиката ?!!! Товаа най лесния одговор :) 

Не само, че е най-лесния отговор, но е и вярния!!! Не виждам причина, защо трябва да ти обяснявам на дълго и на широко за "VW Transport Protocol 1.3" и "VW Transport Protocol 2.0" и как радиото ти е по CAN протокол TP_1.3, докато 8Р общува по ТР_2.0 и т.н. Казах ти кратко, просто и ясно, какво ти трябва. Теб това все пак те интересува!

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...
  • 1 year later...

Здравейте! И аз имам същия проблем с ауди а3 8п. Трябва да командвам audi concert 2 ръчно и не ми светят копчетата. Ще съм благодарен, ако някой помогне. Вероятно ми трябва помощ за тази can връзка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...