Jump to content

Предни обезопасителни колани


ads

Recommended Posts

Здравейте, колеги. Имам проблем с предните два обезопасителни колана и той е, че трябва да им помагаш, за да се приберат докрай. Има ли някакъв начин да се направят отново стегнати или трябва да се заменят с нови? 

Редактирано от ads
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега пробва ли да ги измиеш/почистиш? И моя шофьорския не се прибираше на моменти и го наръсих със спрей за почистване на тапицерия изтърках хубаво с една четка и сега е по-добре. Приятел е има същия проблем и е издърпал целият колан, защипал го е с вратата и на автомивката го е измил, скоро мисля като я карам да в мият дс ги помоля да измият по този начин и него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз наръсих със спрея обилно и почистих с четката, след което го опънах зад седалката и оставих цяла нощ да съхне, закопчах го в закопчалката на другата седалка. Определено има ефект, но ще пробвам сега в топлото и с автомивка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох някъде, че това е сигурен признак, че колата е на много километри, заедно с износения волан, педали и т.н. Просто пружината връщаща колана, се уморява и деформира. Ремонтът е доста трудоемък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коланите се свалят, разглобяват се механизмите, почистват се и се смазват, съответно текстила се пере, после при сглобяването пружината се натяга с един оборот в плюс и коланите са като нови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих казал трудно, трябва да се внимава с пластмасите най-вече. Съжалявам, че не направих фотосесия когато свалях моите, щеше да е полезно.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

След почистване с препарат Medix Carpet шофьорският колан започна да „тича“ докато при пасажерския нещата станаха доста по-зле. Някой може ли да даде някакво упътване как се свалят средните колони между вратите, където е регулатора на височината на колана и съответно долната декоративна пластмаса, за да се достигне до механизмите. Както каза колегата по-горе, явно без почистване, смазване и навиване на пружината няма да стане. Търсих в Интернет и открих две схеми за разглобяване, но почти нищо не се разбира от тях.

 

П.П. Открих доста добро упътване: ЦЪК

Редактирано от ads
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм решавал проблема с ВД40. Намазваш с едно парцалче пластмасата, там където се плъзга колана в процепа на колонката.

Лампата се активира с VCDS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...