Jump to content

1.8T проблем( прекъсва, не върви....)


Lesly

Recommended Posts

Здравейте колеги, накратко колата е A4 B5 1.8tq AJL (stock) с газов инжекцион Landi renzo EVO. Откакто купих колата имам неразрешим проблем, между 2000 и 3500 оборота колата придърпва( прекъсва) повече на газ по-малко на бензин, няма необходимата мощност. По показания на бууст метъра колата надува на 0.6 бара и си ги държи до към 5600 оборота, вакума е на минус 0.7 на празен ход. Картерната вентилация е изолирана, blow off-a е сменен с чисто нов N серия, направил съм и няколко лога да ги погледнете от тях ми се струва, че сместа е бедна и затова компютъра реже boost-a, но изкажете и Вие мнение...

LOG-02-002-004-007 Бензин.csv

LOG-01-002-004-007 Газ.csv

LOG-01-008-xxx-xxx-Бензин.csv

LOG-02-008-xxx-xxx-Газ.csv

LOG-01-005-xxx-xxx.csv

LOG-01-016-xxx-xxx.csv

LOG-01-025-013-024.csv

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш повредена бубина,която на ниски обороти работи,а като надуе турбото и се повишат оборотите,започва да прекъсва.Намираш от друго 1.8Т бубина за проба и започваш да сменяш,докато намериш повредената.Бъди подготвен и другите да започнат да "гърмят".На А4-ката ни за 2 месеца заминаха 3 бобини,които бяха оригиналните,а колата на 350 000 км по километраж

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами извади ги и виж има ли нещо скъсано по лулите,но в повечето случаи се случва нещо вътре в самата бубина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро и на мен ми избуши бубина, симптомите бяха 2- 3 прекъсвания м/у 2500 и 3000об., докато не изгоря тотално. След смяната с нова прекъсвания няма. Оказва се, че е хубаво човек да си има една резервна в багажника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги проблема остава, пробвах с други бубини, щекери и комутатор (Огромно благодаря на колегата James) но няма разлика....можели това да се дължи на клапана N75...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При работещ двигател какво се случва,като разкачиш буксата на дебитомера 

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом има промяна в работата на мотора,значи работи. При неработещ N75,турбото ще надува до 0.3 бара. Проверено на АJL и два броя АЕВ. При теб щом турбото минава  тази граница,значи проблема трябва да се търси на друго място 

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Колега реши ли проблема , че и аз съм така и  ми остана да натегна гайките на актуатора :nixweiss: . 

И аз се питам дали ще помогне един оборот на гайката ????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не разбрахме смени ли бобините ? Пробва ли с друг комутатор ? Дроселът в какво състояние е ? И чак тогава дебитомери и ламбда сонда 1 по 1 ги изключвай тези. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колега James, нали пробвахме с твоите бубини, взех от теб дросел и комутатор....но ефект няма....остана само да проверя гейта, проблем ли ще е ако го натегна малко..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Провери кабелите,които влизат в бобините,ако са изпчени и напукани е възможно да ти създават главоболия.Гарнитурата на капака на клапаните предполагам е сменена,ако тече масло от нея в лулите пак създава проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Колега, имам същия проблем и не намирам решение, знам че темата е стара, но решил ли си проблема в последствие? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Аз имах подобен проблем на 1.8т AEB оказа се комутатора, прецака ми 4 бобини, но го разреши вчера с бобини от FSI и малко преработка на инсталацията, сега вече няма прекъсване и придърпване 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...