Jump to content

Странен проблем Audi A4 B5 1.9TDI 90 к.с AHU


marin.ganchev

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Имам странен проблем, колата е A4 B5 1.9TDI с код на мотора AHU. При рязко подаване на газта двигателя се форсира до 4000 оборота и след това плавно си сваля оборотите това ми се случва най-вече при изпреварване на 3-та или 4-та предавка. Закачал съм е на VAG-COM, веднага след като го направи това с форсирането и няма регистрирани грешки и вече се чудя от какво може да е проблема се прояви преди месец-два. При нормално каране без да изпреварвам си върви колата без никакви грижи. ЕГР е затапен, вакум маркучите са сменени всички, катализатора и той е махнат, центровката на помпата е перфектна. Ако някой е имал подобен проблем, ще се радвам да сподели решаването му или поне насоки.

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, разясни малко... Докато караш на 4-та, подаваш рязко газ за да изпревариш, колата се форсира до 4000 оборота, но не ускорява... или ускорява? 

Ако НЕ ускорява, съединителя ти буксува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

И аз се съмнявам, че е съединителя, но все пак да се допитам и до вас. Та ето и разяснението: При рязко подаване тръгва да ускорява стига примерно до към 2800 оборота, изведнъж за части от секундата на 4000 оборота и после плавно се връща, до към 3000 оборота и си върви без грижи.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...