Jump to content

Смяна на турбо!Съвет?


krosov

Recommended Posts

Здравейте,не намерих тема във форума...таа мисля сам да сменя турбината,колата е1.8т АЕБ  и ще и бодна К-029.Дайте инфо има ли някакви особенности при сваляне и качване на турбото,гледах клипчета от ютуба но ще се радвам който е правил процедурата да помага!Операцията ще се прави без сваляне на предница!!!Дайте инфо което може да е в помощ и на други ентусиасти!Благодаря на отзовалите се:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което се сещам, без да съм про е следното: Може да минеш без сваляне на предница, хубаво е да се източи масло и смени после, проверява се и сменя в повечето пъти маслена магистрала, купуват се комплект гарнитури за турбото, лично аз препоръчвам този от Аутокели, http://www.autokelly.bg/Catalog/audi-a6-4b-c5-01-97-01-05-1-8-t-1781ccm-110kw-150hp-01-97-01-05-принудително-пълнене-ремонтни-комплекти-уплътнения-и-други-части/39849642;39850140;150706;154994;158366;34229141;34257978;34209541 Защото не се знае като тръгнеш да сваляш турбото, колко болта ще скъсаш към катализатора и колко към колектора... Просто запичат, това е. 

 Успех в начинанието, може би и аз ще го правя другата седмица, но ще го дам на колега от форума за скромна сума, за да не се занимавам и аз като не разбирам :)  :zustimm:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,взел съм гарнитури комплект и маслената магистрала,притеснява ме демонтажа от долната страна на изходящата маслена и водна а има и една планка също...та не знам има ли достъп отдолу без да се сваля предницата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...