Jump to content

Опит за кражба


deox87

Recommended Posts

Здравейте.

 

Щях да съм поредната жертва на автоджамбази, но уви явно са били аматьори. Разбили са ми ключалката и патрона за запалване, но явно не са успяли да я запалят.

 

Ето и снимки.IMG_0692.JPGIMG_0695.JPG Няко ще може ли ми каже номерата на ключалките и като цяло операцията до колко е сложна защото явно ще има докировки и съм я загазил здраво

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма кодировки. Трябва ти нов външен патрон, нов вътрешен патрон и острие (остриета) за тях.

 

Capture05.png

Capture06.png

 

Capture07.png

 

Capture08.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това наистина са били аматьори... как са очаквали да го направят, не знам.

Да не би да ти е бил заключен волана и да са се опитали да го освободят за да я бутатдърпат нанякъде...?

.

Съжалявам за случката :-/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да волана го заключвам всеки път при излизане от колата.

 

Ето част от инвентара им който по думи на ключара се е счупил и това ги е спряло да я запалятIMG_0700.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 С полицията е също като без тях. Писаха протоколи, снимаха гледаха за отпечатъци, накрая казаха,че са били с ръкавици. Взеха ми номера и казаха,че ако има нещо ще ми се обадят,. Не искам и да се занимавам с тях и бюрократщината им.Комшийката ги е видяла и се е обадила на 112 в 03:00 - 03:15 ме събудиха и ми казаха какво е станало. През времето, което полицията е идвали към адреса,тези грешки са си тръгнали необезпокоени, без напрежение от факта,че някой може да ги следи. 
 
 По думите на ключара каза,че  уреда им с който работят е като тирбушон и се навива в кючалката след което се вади механизъма и от там вече могат да завъртят патрона. Но това което е останало им се е счупило и са били принудени да спрат с кражбата. 
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за случката :(

Аз за това сложих аларма. Не е оригинална, но върши работа. Свързаха я към централното на дистанционното и само "чете CAN-a". Онзи ден даже я тествах и е супер. В момента, в който отключих с металната част на ключа през ключалката, колата запищя учудващо гръмогласно. Поне срещу подобни аматьори би имала ефект

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не знам дали са аматьори или на 60% професионалисти. Един от комшиите (съседен вход) е чул аларма от кола в 02:30 но това не е променило нещата, системно пищят аларми и рядко някой им обръща внимание. До голяма степен съм спокоен заради добавена механична защита, която при пропуск няма да позволи на колата да помръдне. Но това не е гарант

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали са най-крадените, не знаем със сигурност, но е факт че A3 8P e евтин и масов автомобил, което е логично да го прави предпочитана плячка за автоджамбазите(мъденцата да им изсъхнат дано). 

 

Колега, това мазало около вътрешния патрон нещо от апашите ли е или е полицейската химия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, deox87 написа:

Здравейте.

 

Щях да съм поредната жертва на автоджамбази, но уви явно са били аматьори. Разбили са ми ключалката и патрона за запалване, но явно не са успяли да я запалят.

 

Все едно гледам моята кола преди 9 месеца...абсолютно същото. При мен някой ги беше прекъснал и не са могли да вдигнат колата.

Нов патрон за палене и за заключване, пренареждане на ключа и за 2-3 часа пак бях в играта. След това сложих аларма по CAN.

Много е неприятно чувството, но пък можеше и да е по-зле...винаги трябва да сме позитивни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

600 лв е доста....при мен частите бяха 100 лв(патрон за запалване и външна дръжка с патрон) и пренареждането на ключа + монтаж около 150.

Изпратено от моят GT-I9060I с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената му е 16.50 без отстъпка :).

Виж на снимката дали е това за което говориш само.

etka_shot.jpg

 

Редактирано от fifipaldi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5.04.2017 г. at 22:24, Vantage написа:

 

Все едно гледам моята кола преди 9 месеца...абсолютно същото. При мен някой ги беше прекъснал и не са могли да вдигнат колата.

Нов патрон за палене и за заключване, пренареждане на ключа и за 2-3 часа пак бях в играта. След това сложих аларма по CAN.

Много е неприятно чувството, но пък можеше и да е по-зле...винаги трябва да сме позитивни.

Информативно - каското покри ли ти нещо ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...