Jump to content

Тунинг ауди а4 б5 1.9 90к.с


Mladenovmmm

Recommended Posts

Добър ден колеги искам да увелича мощността на колата ми: Ауди а4 б5 1.9 тди 90к.с (1з) мотора;

Понеже имах доста проблеми с колата, компютъра беше в масло, вакумите също, съм сложил комп от 110ка, спрял съм софутерно дебитомера и съм я ремапнал. Сега е 116 коня. Но ми се върти в главата да я правя повечко. Знам, че е голяма инвестиция, но така съм го решил. Може ли някой да ме посъветва каква турбина би било добре да сложа, както и какво друго мога да променя по нея. От София съм, ако  можете да ми препоръчате някой също така. Целта ми е да е 180-200к.с.

Приятен ден :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свържи се с Брезел и щом компа ти е от 110к.с предполагам си сложил и внт15 с променлива геометрия, но пък моят 1з на дино изкара 125 к.с. само с дюзи от 110к.с. и буст 1,35.  Което ме навежда на мисълта че всичко си е стоково при теб. При повече коне иска и повече гориво (по голямо буталце на гнп) и надув(внт 17 примерно). Което е свързано с пари. 

 И най важното е смяна на дисковете с по-големи, безопастноста е по- важна. Ще бягаш ама няма да можеш да спираш адекватно.

 Но нека маперите те насочат най-добре.

 Поздрави.

Редактирано от bobitur
п.п
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър ден колеги искам да увелича мощността на колата ми: Ауди а4 б5 1.9 тди 90к.с (1з) мотора;

Понеже имах доста проблеми с колата, компютъра беше в масло, вакумите също, съм сложил комп от 110ка, спрял съм софутерно дебитомера и съм я ремапнал. Сега е 116 коня. Но ми се върти в главата да я правя повечко. Знам, че е голяма инвестиция, но така съм го решил. Може ли някой да ме посъветва каква турбина би било добре да сложа, както и какво друго мога да променя по нея. От София съм, ако  можете да ми препоръчате някой също така. Целта ми е да е 180-200к.с.

Приятен ден [emoji4]

Колега в Head ще ти направят колата както трябва и колкото коне искаш , всичко е въпрос на пари в случая. Но както и колегата каза с повечето коне идват и други неща , като спирачките и също така те съветвам да я минеш и на технотест за да нямаш проблеми с органите на реда в бъдещ момент.

Аз съм с AJL 180к.с. и на този етап не съм се решил на рвмап.

Успех и следя за развитие .

Изпратено от моят NEM-L21 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Колеги реших да сложа турбина от 131 коня, дали е добро решение. След около 2-3 месеца ще сложа и по голями разпръсквачи + нов съединител . ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добро решение е до 160-170 коня, като преди да я сложиш, задължително на диагностика... за да няма тема после: стопено бутало и къде ми е маслото.

Трябва да смениш и разпръсквачите, с поне 216 микрона. Съединител не е задължително веднага да смениш, по-важното е софтуера да е кадърно написан.

От тук нататък за 180+ коня - това турбо го забравяш, сменяш елемент на помпата, още по-големи разпръсквачи, МАП, челен кулер с нови турбо пътища и почти задължително, притискателя ще се предаде.

Успех!

Sent From My NOKIA 3310 без фенерче

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър вечер колеги, сложих турбо от 131к.с GT1749VA, сега остава до няколко дни да сложа дюзи ( 0.250) и да я настроим. Колата е със комп от 110ка. Колко коня мислите, че ще стане ? И мислите ли, че буталата и биелите ще почнат да заминават много бързо? Както и последен въпрос, кулера проблем ли ще е ако го сменя след 4-5 месеца понеже в по- скоро време няма как?

Мерси за отговорите предварително:) Приятен ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам също да попитам, ако не сменя кулера до другата пролет какъв проблем мога да имам. Със стоковия съм си.

Приятен ден, Младен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...