Jump to content

Смяна на панела на климатика с климатроник???


rumenrsd

Recommended Posts

Здравейте колеги, чудя се дали мога да си сменя панела на климатика с друг на климатроник...Идеята ми е от чисто естетически вид, знам, че функциите на климатроника няма да работят, но дали ще работят основните бутони за топло и студено, сила на вентилатора, и за позицията на духане на духалките...

Също така дали ще стане само с изваждането на единия и поставянето на другия панел без нужда от преработване на буксите, кабелите и тн...

 

Друго което се чудя е дали компютъра в колата ще дава някаква грешка след смяната???

 

Ето това ми е в момента

 

1bfd6d161ec442db8eafc9598eb032f4.jpeg

 

ddc769ee11154adf9f2e584c9c82ba75.jpeg

 

 

И искам да монтирам това:

 

85c7a399d0734d38acba504b26b2582e.jpeg

 

9e6de2162cac400ebc2497e76c2b70d1.jpeg

 

Тук намерих по ясна снимка на лявата букса

bf518ebc4d904cd8b353cbb9eb9f591f.jpeg

Дясната букса и при двата е еднаква, а от лявата страна климатроника има една букса повече,по скоро прилича на двойна , а моя модел единична...

 

Пс: Става въпрос за а3 sportbag 8v 2014г 1.6 tdi ultra

Редактирано от rumenrsd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Няма как да стане това, което си намислил :)

Всичко се контролира софтуерно и ще набие грешки до небето. И разбира се няма да работи така или иначе. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Така, това твое мнение подкрепено с някакви доказателства ли е , или само така мислиш????

 

Прикрепям пост от audi sport iberica forum:

 

ce94e871565f4ef984bc5a4a73924b71.jpeg

 

Колега е направил опит със смяна на панелите

Превеждам:

На пръв поглед работи всичко, показяа температурата,светлините и бутоните..

 

При намаляване на градусите  , вентилатора се усилва и влиза в автоматичен режим..и духа студен въздух..

Което мислих,че ще работи,но не работи са бутоните за различните духалки... Който и бутон да натиснем, винаги духа от предните решетки. Като натисна бутона за стъклата ,вентилатора се усилва на макс,но продължава да духа само от предните духалки.

Мисля,че този проблем може да се оправи чрез допълнителни кабели, тъй като панела за А/С има пинове които климатизадора няма. Ако някои има схема на пиновете на двата панела може да ми я даде,за да продължа с опитите...

Край...

 

С две думи замяната е възможна,като грешки няма да отчита компютъра... Единствено ще работят само предните духалки,докато не се намери решение на този проблем.

 

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм го правил на A3 8V, ако това бе въпроса ти.

Правил съм обаче достатъчно сходни неща при различни модели Audi, за да знам, че "дяволът е в детайлите"... ;)

Та когато го подакараш на 100% ще се радвам да драснеш тук и да споделиш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо ще чакам колегите да стигнат до някакво решение, защото лично аз не изкам да правя експерименти... Четох също, че някой каза да се отиде в сервиз на ауди за да препрограмира новия панел и всичко се оправяло, но лично на мен не ми се вярва.... Най малкото ще правят муцуни и няма да искат да го активират...... 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чел съм по форуми, че става и точно за това си купих климатроник за да пробвам от първа ръка, а не да си остана само с четенето.

Прежалих 100 лв., които после ми ги върнаха, но това е друга тема.

Тук човека го е направил и е постигнал точно ефектите, които търся и аз.

Не съм го чел цялото скоро и не помня какво точно беше слагал, но не бяха "всички датчици и акутатори".

Това разбира се се отнася за А4/А5 B8, но понеже се спомена, че приличала системата на тази на А3 го поствам тук.

 

After the coding , the climatronic seems to be working fine ...even on the auto function (although i am missing a couple of sensors) from what i can see it does make the temperature wich is on the display ..i`ll make further tests and post the results .

 

Не знам кога ще остане време да махна component protection-a на моя и да пробвам лично, но тъй като се оказа прекалено надран и нямам стимул да започвам може и да не е скоро.

Ще пиша ако има развитие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...