Jump to content

Ауди а6 ц5 смяна на фарове


nestle_2o1o

Recommended Posts

Здравейте колеги. Един приятел има а6-ца 99 година и е с онези фарове с пъпчиците около лупата и обикновенна крушка и иска да си ги смени с ксенонови. Чел съм,че няма проблем да се сменят с на междинката и всичко съвпада. Аз също имам а6-ца от 2001 и е с ксенон, разлика във фаровете не намирам, но окабеляването е съвсем друго. При него е една малка букса мисля ,че за H7 беше , а при мен е един по-дебел кабел и буксата ми е за D2S. Въпросите ми са: 

1.Само окабеляването ли трябва да се смени за ксенона и ако може снимка на буксата?

2. Дали не става да се намери просто преходник от Н7 към D2S или трябва да се режат кабели?

3. Ако не може да се заменят фаровете с тези от полуфейса с ксенон , какъв е варианта за монтиране на ксенон?

П.П. само в заключение мога да кажа ,че разликата в осветлението на моята кола и тази на моя приятел е огромна. При мен рядко ми се налага даже да карам на дълги ,докато при него просто е задължително, защото фаровете му светят като свещички. Това е и причината толкова много да желае да ги смени. Благодаря предварително колеги. Поздрави!

Osram-Xenarc-Cool-Blue-Intense-D2S-66240CBI-At-PowerBulbs-1_750_750.jpg

dsc02540.jpg

100PCS-Lot-HID-Connector-font-b-Adapter-b-font-Wires-for-font-b-D2S-b-font.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Могат да се заменят с тези на междинката с лупата без пъпчици и с декоративното покритие на мигача, всичко пасва 1:1. Просто трябва да ги вземеш с инсталацията тези, които са с ксенон. Наскоро продадох такива фарове от кола 2001 на на кола 1998г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега за информацията. Само да попитам дали е възможно да станат с тези конектори или самата инсталация е като цяло различна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, nestle_2o1o написа:

Само да попитам дали е възможно да станат с тези конектори или самата инсталация е като цяло различна?

 Колега, вземаш си комплект фарове с ксенон от Ауди А6 С5 до 2001г т н междинка с декоративното капаче на мигачa. Вътре във фара има всичко нужно като инсталация за да ти пасне този кабел, който си постнал по-горе(т н конектор). Той идва от баласта за ксенона, независимо заводски или не и струва 8-9лв. 

 

Послепис - ако ти се занимава с рециклиране, послушай @HEPBAKA 

Редактирано от James
.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, HEPBAKA написа:

Дава си фаровете на някой който разбира да му вгради едни Koyto Q5 или Morimoto Mini d2s 4.0 или FX-R
Светят много по-добре от заводските.

Като изключим отрязването по съвременен стандарт (като разлика преди фейса), за другото не съм съгласен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаш, виждал ли си на живо две коли с Д2с 4.0 или ФХ-Р и заводските на А6? Аз я правих тая сверка на скоро с приятел с Който Q5 и нито ширината, нито хот-спот-а го имат моите фарове, а знаеш са си заводски. Като си направя това и на моите ще ти покажа ;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Мерси ,колеги за информацията. На моята кола светеха отлично д2с-ките(може би защото са сменени с чисто нови преди 3 години) , а тука всеки втори ги оплюва. Момчето иска ,просто да вижда къде кара нощно време ,така че фабричните ксенони са му достатъчни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...