Jump to content

Проблем с пасажерската врата


aRobben

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

от известно време пасажерската врата спря да се отключва от бутона, който се намира на шофьорската врата. Задните и багажника си се отключват. До скоро и предна, дясна се отключваше, но вече не ще... От ключа си се отключва без проблем всичко. 

 

Някакви идеи къде да търся проблема? 

Колата е B6 с включен selective locking ако е от значение.

Редактирано от aRobben
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекъснати кабели в маншона на вратата или и двете врати.Прегледай ги внимателно.

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го имам тоя проблем със задна лява врата. Във Vag-Com го изкарва като Rear Left Door won't desafe. С дистанционното се отключва с копчето на вратата не.

 

01561 - Rear Left Door: Won't De-Safe

Possible Causes

  • Wiring/Connector from/to Central Locking Actuator (Safe): Rear Right Door (F134) faulty
  • Central Locking Actuator (Safe): Rear Right Door (F223) faulty

Possible Solutions

  • Check Wiring/Connector from/to Central Locking Actuator (Safe): Rear Right Door (F134)
  • Check Central Locking Actuator (Safe): Rear Right Door (F223)
    • See Measuring Blocks OR perform Output Test

Special Notes

  • Safe states can normally only be checked while the car is being locked with ignition off, however usually the comfort system/central locking allows you to diagnose problems even with ignition off, as long as the diagnostic communication has been initiated before the ignition is being switched off. In detail this means switch on the ignition, connect to the comfort system/central locking and open the desired measuring block. Keep the measuring block running, switch off the ignition and lock the car. Finally when unlocking check if the actuator status changes as expected.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мисля че е от микро ключетата. Ако беше от тях нямаше да светва плафона като се отвори. Още повече, на шофьорската ми врата имам неработещо ключе и вратата няма проблеми със de-safe.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при е има тази грешка "no safe"  на задните врати или нещо от този род и си мисля че е някаква кодировка за безопасност,нещо от сорта авт.заключване след определена скорост,всичките врати работят коректно включително и плафоните,но грешката винаги е налице,италианеца със сигурност е возил деца и отпред и отзад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, Traytor написа:

Аз не мисля че е от микро ключетата. Ако беше от тях нямаше да светва плафона като се отвори. Още повече, на шофьорската ми врата имам неработещо ключе и вратата няма проблеми със de-safe.

Прав си колега, щом ти светва плафона значи не е това.

Иначе функцията за авт. заключване при достигане на 15км/ч може да се деактивира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, моята я деактивирах, но колегата който е пуснал темата мисля че го има. Трябва да си проверя снопа с кабелите влизащи във проблемната врата, но около 6 май ще се случват тия работи по време на отпуската :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, @nTon написа:

Прав си колега, щом ти светва плафона значи не е това.

Иначе функцията за авт. заключване при достигане на 15км/ч може да се деактивира.

При мен незнам дали е активна ,ама вратите не се заключват след 15км/ч

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Safe статус-а на врата може да се активира автоматично след 15 км/ч ако е включена екстрата или когато се натисне бутона за заключване от шофьорската врата. Абе честно казано избива постоянно тая грешка, но вратата се отключва така че не е болка за умиране. До колкото разбрах от сайта на VCDS е нещо свързано с комфорт фунциите или кабелите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Станно защо не ми е писукал Tapatalk-а, че има активност в темата... Мисля, че си свети плафона, щеше да ми направи впечатление иначе. Ще проверя след работа...

 

На 4/10/2017 at 22:32, bobitovn написа:

Прекъснати кабели в маншона на вратата или и двете врати.Прегледай ги внимателно.

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

 

Това го бях изключил като причина, защото нали от ключа си се отключва, но ще ги погледна кабеляците почивните дни, трябва си. Може би и паметта на седалките затова да не работи.

Авт. заключване над 15км/ч нямам... така де, сигурно го има като функция, но е изключено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверих снощи и действително, плафоните не светят при отваряне на предна дясна. Също и на FIS-а няма индикация. Странното е, че същото е и със задна дясна - няма индикация на fis и не светят плафоните, но тя пък си се отключва, за разлика от предната.

 

В такъв случай, да разбирам ли, че това ми е решението на драмата

 

Редактирано от aRobben
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Микроключетата играят роля да дадат индикация че вратата е отворена. Задейства се плафона и ако имаш индикатор на таблото ти показва че врата е отворена, но нямат общо със заключването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,  както написах в предния пост, това дават от Ross-tech за грешката:

On 11.04.2017 г. at 8:10 PM, Traytor said:

Possible Causes

  • Wiring/Connector from/to Central Locking Actuator (Safe): Rear Right Door (F134) faulty
  • Central Locking Actuator (Safe): Rear Right Door (F223) faulty

Possible Solutions

  • Check Wiring/Connector from/to Central Locking Actuator (Safe): Rear Right Door (F134)
  • Check Central Locking Actuator (Safe): Rear Right Door (F223)
    • See Measuring Blocks OR perform Output Test

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да очевидно са ти заминали микроключетата, но не причиняват проблема. Проблема ти идва или от кабели или от тоя въпросния заключващ актуатор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз имах подобен проблем и се оказа лоши спойки на платките които са в бравите. Но за целта сваляш бравите и ги разглабяваш и с лупа ги прегледай. Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато проблема е в бравите, вратите не се отключват/заключват.

Поне се оправят лесно.

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никаква не я свърших почивните дни, но това което е за отбелязване е, че проблема с пасажерската врата се оправи от само себе си... :nixweiss: Вратата отново се отключва от бутона на шофьорската врата, плафона свети при отваряне и има индикация на FIS-а... Това дава ли някакви насоки за причините за проблема, щото мен само ме обърква...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...