Jump to content

4.2 дизел или бензин


Andrey86

Recommended Posts

@Mobile  Стига бе ТЕО!!!Пълни глупости наговори,ама пълни!Само да те питам,преди Акурата и пикапа,какви коли си докара от САЩ,за теб?Постоянно вика вкарвам?!Колко коли купи,направи и продаде от там,ама честно?Човека пита за дизел или ЕВЕНТУАЛНО бензин,ти го запрати на S8,стига бе бако,запри се малко?!И стига с тия глупости ,че колите там са БЕЗ пари.Само да ти издам една малка тайна,че и на Явор S8  и моята А8,ще ни излязат ПОВЕЧЕ пари,отколкото от Германия или Италия.Приеми ,че има и хора дето си купуват коли от САЩ,за СОБСТВЕНА употреба,но на много по-малко км.,по-запазени,по-стриктно обслужвани и т.н. И цената става или същата като в Германия,или по-скъпа дори.

Не говорим за пълни мъртъвци ,дето няма съживяване,ама така силно и убедително да се изхвърляш,не подвеждай хората?!?.......

Не искам да влизам в спорове,но ще те помоля да  постнеш линк към А8/S8  и по-специално с 4.0TFSI,на 1/3 или 1/5+допълнителните разходи като:Такса търг,вътрешен транспорт,кораб,мито,ддс,спедиция,митничари,автовози,технотест,части+ремонт+++всякакви непредвидени постоянно излизащи разходи ...И всичко това да го събереш и да сравним с цена на подобна кола тук или в Германия...

Чакаме обяви,моля!Не постнеш ли обяви....олекваш..И най вече за А8,това се коментира..

 

П.П.Имам вече НЯКОЛКО коли от САЩ,продадени с по-няколко хиляди назад...!Тва щото били на 1/3 или 1/5 от цената,леле лелее...Е заради такива приказки,се юрна цела България,да вкарва коли от САЩ и Канада,не знам колко си в час с продажбите,но аз лично и излизам в ,,отпуск'' от тая ,,далавера''/американската/ и ще погледам отстрани малко...,как народа иска да стане богат,нещо като от националната лотария...заеби..

 

 

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 87
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ти забрави ли че се занимавам с транспорт? Аз не продавам коли от щатите.  Докарвам ги.

Колко? За миналата година са над 180 заявки от Германия , Холандия са по-малко. Ела на гости в офиса и ги виж, таман ще пием по кафе :)

 

С цел продажба незнам струва ли си или не, но когато купуваш за себе си много си струва.

И да купуваш от застраховател и да знаеш какво купуваш.

 

Имам 4 буса вече от там и колите които сме купували за нас и шоферите. Ами наполовина ни излязоха. И по-малко.

Разходите са около 6000-7000 лв по докарването заедно с технотест до София. Надявам се тук сме на едно мнение.

И остава ремонта, което е много много субективно.

Ако искаш ще гледаме обяви за А8/S8 с 4Т да видиш че като махнеш разходите и остава бюджет за ремонт и покупка и до 20-25к долара ще се спечели такава.

Оня ден нали пак искаха обява че нямало до 20 000 лева 6л/ V8 след 2012г, е виде се че има. И без удари.

 

И да, има коли на 1/5 и на 1/4 въпрос на преценка и малко късмет.

А нека цяла България да купува от щатите какво лошо има? 

Много по-добре да се купуват истински коли от щатите отколкото да ни зариват с "нов внос" от Европа  изтърбушен отсекъде. Скив че много по-готини коли и пикапи тръгнаха по улиците напоследък.

Когато купуваш лично за себе си а не с цел продажба, много си струва.

 

Редактирано от Mobile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Соле, досега аз щатска кола с превъртян километраж не съм видял. Лъжа за екстра или да липсва нещо също не съм видял. Напротив , идват с повече неща отколкото очакваш.

И ако е ударена колата, чинно и почтено ти слагат чарковете от удара в багажника. Тез неща в Европа ги няма.

И ако някой тук е купувал от щатите ще ти го каже същото.

А поддръжката зависи къв реднек я е карал. Но, ако търсиш корпоративна кола или от дилър , имаш историята от 1-я километър.

Така че остави ти таз песен за вицовете.

Никога няма да си купя кола от Европа след като видях за какво иде реч. Ти си купувай нов внос като искаш.

 

Май трябва да направим тема за щатите където да се постват реални обяви, търгове и коли и да се обсъжда и да се вижда кое как е.

Редактирано от Mobile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, 150hp написа:

Никой не е казал такова нещо. Всеки си има предпочитания и всеки мотор плюсове и минуси. Не виждам защо генерираш излишно напрежение.

 

Сарказъм, ама във форумите е малко трудно да се хване ;)

Иначе никакво напрежение не опитвам да генерирам ... ще кажеш, че се пробвам да направя свада между собствениците на 3.0TFSI и 4.0TFSI в А8/S8 D4 :hilezh:

 

Иначе аз това си го разбирам точно така както съм го написал, но свят шарен и всеки има право да си интерпретира нещата както намери за добре.

 

image.png.bd3479b6d19776b451d1543de0096aaf.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Mobile

+1

ама само за последните ти  3-4 поста, не повече 😂😂

Не ги дават без пари все пак.

Историята в карфакса си е супер точна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, Mobile написа:

В щатите и канада колите са много по-истински.

 

😂😂😂 това сериозно ли? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С кое си съгласен Желяз?Ти имаш и А3 и А6 от САЩ,като биеш чертата,след всичко,на 1/2 от цената тук ли ти излязоха?Ако е така и имаш А6  4G 3.0TFSI,за 15 бона,на номера,евала!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Желяз една а3-ка продава внос от щатите, блъсната.

Сигурно и той има предвид, че в Щатите по истински ги блъскат колите. :D:D

11 hours ago, plamen sf said:

Само да ти издам една малка тайна,че и на Явор S8  и моята А8,ще ни излязат ПОВЕЧЕ пари,отколкото от Германия или Италия.Приеми ,че има и хора дето си купуват коли от САЩ,за СОБСТВЕНА употреба,но на много по-малко км.,по-запазени,по-стриктно обслужвани и т.н. И цената става или същата като в Германия,или по-скъпа дори.

 

 

Я тора не съм го видел, зъбето се хвалеше, че ще му излезе на половин цена отколкото ако си я купи оттук, ти сега викаш, че ще е по-скъпа с невероятната екстра - блъсната.

Не виждам логика при тоя сценарии да се купуват оттам коли. Единственото смислено е да е леко блъсната и с вноса и оправяне да 30% по евтина оттук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като няма аргументи е нормално. Ще чакаме тео да се включи да каже как за 15 бона взимаш фейсова 4г с 3.0т с всички екстри и даже не е плувала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ясно, че няма фейсово 4Г за 15 бинки... глупостите на Тео...

Американските коли си спечелиха лоша слава заради подводниците... и цените им много паднаха и никой не ги иска, а колите са по-хубави от европейските. Отдолу колата идва чиста все едно е нова, историята лесно може да се провери. И друг път съм го споменавал.

Преди ходех до Германия всеки път да си купувам кола. 

Първата А3-ка дето я продадох бързо-бързо макар че исках да я карам ми докара 5к и то след обслужване и платено каско и ГО за цяла година. И до там.... това беше края на 2018, пазара беше вече умрял отдавна. Тая А3 дето в момента я продавам ще е назад за колкото и да я дам (въпреки че я взех доста изгодно), това е ясно отдавна, ама все пак я карам 2 години...

4Г-то не искам даже да го смятам. Само парата за тунек дето съм набил вече ме задължава да я карам поне 2 години.

Докато дойде дотук колата и вече осъзнаваш че много си я платил...

Сладкото на щатските коли е, че много лесно ги тотализират, цените на частите и труда са високи там. 

4Г-то беше обявено като "не пали и не върви" и съответно няма много интерес към такива, с 2 наддавания го взех. Пиропатрона на акумулатора гърми и колата става камък, дори и да и дадеш ток не пали. Премостих патрона и веднага запали, че даже и тръгна. Нищо и нямаше....

Пламене, съгласен съм в общи линии с Тео, че колите са хубави и ако си си написал домашното може да вземеш доста изгодно. За печалба не става вече, освен ако не продаваш много бързо, ама то няма пазар....

Аз никога не съм купувал за бизнес, а само за лично ползване. Ама едното А3 го спечелих без много да искам, пък то ми излезе най-изгодно.

Интересно, че 2 пъти ми трият/деактивират обявата в германското мобиле, явно много евтино я давам и това не им харесва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ви конкретна обява: А8 L /2013g / 4.0 TFSI/ 100kkm

Човека и иска 9500 УСД на 8000 ще я даде, това прави: 13 600 лв

Най най евтината обява в мобилето за такава кола е 49 000 лв , ето я https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11560499291931031&slink=egvay1

Разходите по докарване на конкретното А8 са 6300лв

Това А8 е в движение, без гръмнали еърбеци, удара отпред не е сериозен, отстрани ще се наложи смяна.

Хайде сега си направете сметката изгодно ли е не е ли и на колко се вързва, АКО купуваш за себе си.

 

Ще се наложи отделна тема за ус коли да се пуска.

Ето му ги снимките:

 

a8l1.JPG

a8l2.JPG

a8l3.JPG

a8l4.JPG

a8l5.JPG

Редактирано от Mobile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 minutes ago, Mobile said:

Ето ви конкретна обява: А8 L /2013g / 4.0 TFSI/ 100kkm

Човека и иска 9500 УСД на 8000 ще я даде, това прави: 13 600 лв

Най най евтината обява в мобилето за такава кола е 49 000 лв , ето я https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11560499291931031&slink=egvay1

Разходите по докарване на конкретното А8 са 6300лв

Това А8 е в движение, без гръмнали еърбеци, удара отпред не е сериозен, отстрани ще се наложи смяна.

Хайде сега си направете сметката изгодно ли е не е ли и на колко се вързва, АКО купуваш за себе си.

 

Ще се наложи отделна тема за ус коли да се пуска.

Ето му ги снимките:

 

a8l1.JPG

a8l2.JPG

a8l3.JPG

a8l4.JPG

a8l5.JPG

 

Тия пари за докарването какво включват точно, до Варна да я докарат колата или до регистрация?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Технотест ти е 700  до 850лв с таксата в министерството.

За да ти е по-лесно брой си ги 7 бона до регситрация и варна.

 

И тези обяви са за бързи продажби с цена. А ако се закучиш да стоиш, дебнеш , играеш и т.н и т.д може да се постигнат и по-добри резултати. Но, ако сбъркаш с преценката за удара или от кой щат да я купиш и да се нашиеш с вътрешен транспорт може доста да се оскъпи хавата . Отделно директно от търга па не е добра идея да играеш а чрез местна фирма която да ти даде фактури за митница. Абе има тънкости ама квото и да е, па си струва кат си зимаш за себе си. .

Редактирано от Mobile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно до Варна. Грубо смятай така цена на колата + морски транспорт х 1.1 за мито и после по 1.2 за ДДС отделно имаш такса вътрешен транспорт в Америка, такса митнически агент, евентуално такса митничар (все пак всичко трябва да е легално). Техно мехно тест, от варна тая кола трябва да стигне до София някак си. Задните фарове трябва да се сменят с европейски. Ремонта не го броим до тук понеже от кола до кола нещата могат да са коренно различни или пък в действителност да излязат много повече неща от това което се вижда по снимки.

 

Накратко трябва да имаш топки, готовност за непредвидени разходи и търпение за купуване на коли по сники.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

14 minutes ago, P_PETKOV said:

Най-вероятно до Варна. Грубо смятай така цена на колата + морски транспорт х 1.1 за мито и после по 1.2 за ДДС отделно имаш такса вътрешен транспорт в Америка, такса митнически агент, евентуално такса митничар (все пак всичко трябва да е легално). Техно мехно тест, от варна тая кола трябва да стигне до София някак си. Задните фарове трябва да се сменят с европейски. Ремонта не го броим до тук понеже от кола до кола нещата могат да са коренно различни или пък в действителност да излязат много повече неща от това което се вижда по снимки.

 

Накратко трябва да имаш топки, готовност за непредвидени разходи и търпение за купуване на коли по сники.

ЗНам, знам аз затова го питам ама той нали си рупа глупостите. Транспорта от Варна преди няколко години ми го обявиха 500-600 лева и разни други дреболии които като се съберат не си заслужават изгубеното време от няколко месеца. Няма смисъл да споменаваме ремонтите, може да са елементарни, може да няма частите по моргите защото с нови части не излиза сметката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За нови коли и модели няма части. В чудо се видях като ремонтирах А3-ките. Въобще нямаше такива коли тук, поръчвал съм от цяла Европа чаркове. И като там няма - тогава нови .... и много боли. И всичкото това е чакане и време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е въпрос на вкус,В БГ,вкарват коли ударене за да искарат пари,освен това още с пристигането идва със навъртяни километри,тия хора дето ги взимат уж за лични нужди ги пускат на пазара,затова нашия пазар е сравнително евтин в сравнение със европейския пазар.Лично моето мнение човек да купува кола макар и по скъпа да е,от часно лице със пълна сервизна история и километри реални,така след време като му омръзне би е продал по лесно.На нашия пазар историята е на приказки,а не по документи.Голям риск е човек да скача на сляпо.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей са се засилих, важното е, че честото падане по глава като малък не ти се е отразило.

31 minutes ago, zhelyazA6 said:

За нови коли и модели няма части. В чудо се видях като ремонтирах А3-ките. Въобще нямаше такива коли тук, поръчвал съм от цяла Европа чаркове. И като там няма - тогава нови .... и много боли. И всичкото това е чакане и време.

Искаш д акажеш, че не всичко е  цветя и рози както вика тео?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, soult@ker написа:

ЗНам, знам аз затова го питам ама той нали си рупа глупостите. Транспорта от Варна преди няколко години ми го обявиха 500-600 лева и разни други дреболии които като се съберат не си заслужават изгубеното време от няколко месеца. Няма смисъл да споменаваме ремонтите, може да са елементарни, може да няма частите по моргите защото с нови части не излиза сметката.

 

Това дали си заслужава е доста относително, понеже ако сакаш A6 4G с мазен типтроник друг вариант няма освен да си внесеш от САЩ/Канада ... освен RS6 4G де ама те пък са лееекинко по-скъпи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това си прав да и съм съгласен, че това е добра причина да се купи внос оттам. Само пиша защото според Главчо е делаверата на века.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...