Jump to content

Размисли и страсти заSQ в А6 С5 със заводско Bose


HEPBAKA

Recommended Posts

Чел съм темата 5 реда по-долу. Нямам обаче желание за подобен проект. Идеята ми е подобряване на качеството с подмяна на най-слабите звена. Дали говорители, дали усилвател, дали head unit. Няма да извадя 5к да слушм МР3ки от онлайн радио, но ми се ще поне по-малко да уморява слушането като карам към морето.

Целя максимално запазване на заводския вид на колата. Джобове по вратите, рязане на корите, джобове на А колонката изобщо не подлежат на обсъждане.

Според вас кое ще е най-разумния ъпгрейд?

Не коментирам пари, защото мога да реша всичко. Ако за 500лв ще получа максимален ъпгрейд цена/качество с оглен на източника, няма да дам 2000. Ако за 500 ъпгрейда ще е само дал си там едни пари, а резултат няма лесно доловим мога и 2к да извадя.

 

За това и темата е размисли и страсти.

Кое е най-слабото звено на А6 С5 с Bose?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже никой не пише, аз ще направя пред(по)ложение:

най-лесно ми се вижда да се пробва да се смени източника - в момента има "касетофони" от много висок клас за стотинки.

Пробвай с някой висок клас Alpine или Pioneer.  После може да смениш и усилвател.

 

Мен лично ме побъркваха режещите високи на босето. Само, че ъпгрейда минаваше през "джобче" в колонката.

Към ниските нямам забележки - не слизат  много ниско, но са много стегнати.

Средите нямат плътност и са лкео "изцъклени" като високите, но това предполагам силно ще се подобри с източник и/или усилвател

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да чуеш, за да знаеш..хубаво е да се качиш в някоя кола и да добиеш малко представа..така и така ще идвам да гледам гърнета при теб, може да се качиш и да послушаш в моята кола какво се случва и да добиеш представа как могат да се случат нещата при теб. Има много и различни комбинации и не е задължително да се дава един чувал с пари, за да постигнеш желания ефект. @Gravito и @DLS могат да ти кажат кво как и къде, като аз мога да дойда с първия посочен на въпросния оглед в Божурище :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мислех че няма, (добър двоен дин) ама викам чакай да разгледам .  Pioneer FH-X730BT  с тази машинка могат и да станат нещата.Но макар че ще има значителна промяна със смяна на хеадюнита с фабричните пластмасови контрапций, няма да се получат нещата. За мидовете не мога да съм на 100% защото не съм се заслушвал в збозето ,но "пищялките" са пълна трагикомедия. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 4/23/2017 at 5:21 PM, HEPBAKA said:

Тук обаче идва въпросът с това какъв е тоя готин плеър за 2дин?

щот аз гледам разни и ми се виждат смотанки всичките.

Ти намери нещо, каквото и да е, за проба.

Дори може да не го монтираш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един Алпин CDE-9880R мисля че беше модела съм го пуснал за продаване но ако искаш нещо за тест мога да ти го дам за някой уикенд да си поиграеш.

Редактирано от PESHO OT MARS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Pioneer без DSP е много голяма глупост. Високите са със смешна характеристика, последният екуалайзер е на 8 kHz. Alpine са с параметричен екуалайзер и може да се настрои добре. Но струва много кинти.

 

JVC предлагат параметричен екуалайзер за малко пари при 2 Din или 1 Din, има и модели с 13 екуалайзера и DSP.

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братле ти си уникален. После казваш че съм имал нещо лично към теб ,не нямам просто пишеш без да четеш ,а това съвсем не поражда уважението на другите потребители във форума . Отвори модела който съм пуснал и виж дали няма ДСП,и чак после почвай да го храниш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...