Jump to content

Налягане на маслото


pace

Recommended Posts

Привет момци,от два дни съм с 100-ца ACE,проблема ми е,че няма налягане на маслото и лампата също свети,смених маслото но сутрин държи 2 атм. после пада и светва лампата.Мотора иначе работи добре,без шумове и тропания,масло си качва доволно...възможно ли е да е от датчика или....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш в сервиз незабавно да ти мернат налягането на маслото. Ако не могат, няма да стъпваш при тях и търси други. Да разбереш истина ли е това което виждаш или лъжа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще мина да го замерят но ще сменя и датчика,че ми се вижда доста вехт...на него има щампа west germany което ме кара да мисля,че е на 20+ години :) а защо по каталог излиза малък датчик с едно краче а моя е тумбест с две?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото с едното краче е за кола без уред за налягане, а тумбестия е двоен, замества тоя с едното краче, светва лампата при ниско налягане + сигнал за уреда. Тоя датчик е доста скъп нов, ако търсиш стар, също е скъп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече ми е спокойно,от сервиза казаха,че налягането и е ок и по между другото сменихме съединителя и долната помпа,че бяха аут...сега е друга кола :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...
  • 1 month later...

Едно ace 100 пое сумати ремонти  докато не осъзнах ,че е трябвало да си сменя маслен охладител и датчик налягане(бял).

Масления охладител е мноого коварен.Не се виждат пукнатини.Само като е загрял !!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...