Jump to content

А4 Avant проблем суб-буфер и задни говорители


Marmot2828

Recommended Posts

Здравейте колеги. четох из форума но не намерих сходна тема, затова си позволявам да пусна такава.

Един слънчев ден си карам всички говорители свирят нормално. Спирам за кафе. След като се качих и запалих и пуснах радиото се оказа, че задните говорители + суб-буфера НЕ СВИРЯТ.... Прегледах всичко вързано е както трябва, ток има, обаче не свири.... Радиото е Pioneer Deh нещо си... 

Моля помогнете с каквото можете, защото само на предни говорители не се живее....

Мерси предварително..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В такъв случай в буфера влиза единична букса, която навътре в буфера се разклонява към две платки. Те са свързани една в друга, едната е за задните говорители + буфера, ако не се лъжа. Предполагам, че тя е заминала. Добавям ти снимка, двете платки изглеждат еднакво.

18362299_10211712953726648_1316902149_o.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам да ползвам темата на колегата, за да питам следното. От време на време жужи нещо задна лява колона, някой път се оправя, но дразни. Аз съм Ауди концерт 1 и наскоро смених всички говорите във вратите с Босе. Обаче пак нещо гъргори отзад вляво. Възможно ли е канала на усиловатрля(потенциометър ли какво е) да заминава и може ли при смяната на буфера и усиловатешя да сложа Босе с минимално преправяне ? Защото със смяната на говорите във вратите 8те, нямах никакви ядове и само усилователя остана към пълна босе линия..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ъпгрейд към Босе ти трябва цялото окабеляване от ценатралната конзола до буфера, повече кабели са, заради усилвателя в буфера и са с малко по-голям диаметър. Ако не се лъжа ще ти трябва и концертско Босе, защото при Босе колоните се хранят от усилвателя в буфера, а при Нокиа от концерта. А за жуженето, прегледай си кабелите да няма някой оголен, който прави ''късо''.

Редактирано от AgopXX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 и при мен задната линия се управлява от багажника, само предните говорители от концерта. За останалото ще те послушам

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...