Jump to content

Чистачки А6 - проблем с командването


Ivanichkov

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Вчера на магистралата се случи нещо странно - чистачките спряха да слушат лостчето и започнаха да правят каквото си искат - спират посредата на прозореца или във вдигнато положение. Не се подчиняват на лоста, нито на потенциометъра за скоростта им. Изключваш ги от лоста, те продължават да работят както им "хрумне", когато подадеш на контакт пак тръгват , при  "спряно" положение. Със задната чистачка няма проблеми.

Моля, помагайте !:)

 

П.С.

Колата е 2001 година, фейслифт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери релето. Освен това виж да не е наводнено някъде отпред при моторчето, както и при релетата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Отперед нищо не е наводнено - отсега на акумулатора и спирачната помпа е идеално сух, би ли ми казал кое е релето и къде се намира?

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като свалиш кората над краката на шофьора ще видиш подредени на една конзоля 4-5-6 релета според зависи от оборудването на колата. Това на чистачките е най дясното, правоъгълно, за разлика от другите и голямо приблизително колкото 2 нормални релето . Нанего има номер 377 или 603 (за 603 не съм сигурен).

1de60213f8c5afdd990a92850688e6bb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

377 е релето,виж да не се е разместили,защото и аз се прибирах точно в тоя дъжд по магистралата и ми изчезна бързата скорост на чистачките,оказа се ,че релето се разместили от гладкия аутобан.

Изпратено от моят Lenovo K33a48 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Колега извинявай че се намесвам , но и аз имах същия проблем... релето си е наред взех от един колега и го смених за проба. Няма промяна - чистачките продължават да се държат по същия начин както описа другия колега ... някакви други идеи ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здравейте,колеги от скоро съм горд собственик на модела Ауди

Та така и не можах да разбера,дали някой е намерил решение на проблема тъйкато и аз имам същия проблем?

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Извинявам се за късната намеса, но ще е полезно за следващите. Както каза колегата "затягат" трябва да се разглоби механизма и да се изчисти корозията вътре. Имах същия проблем като купих колата, отстранява се за около час със свалянето, разкарването, смазването и монтирането обратно.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се запиша. Реле  377    е от две релета и електроника в един корпус. Едното от релетата е силно натоварено  и  му прегарят контактите и чистачките  стават неадекватни , другото реле си е като ново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...