Jump to content

Проблем с високи обороти в движение


I.Tunev

Recommended Posts

Здравейте,

имам следния проблем и реших да Ви попитам за съвет. Има Audi A6 C5 Allroad 2,5 дизел 180 к.с. с автоматична скоростна кутия. При скорост около 120-130 км/ч на автопилот оборотомера ми показва около 2800 оборота и си ги подържа на равен път. Според мен тези обороти са доста високи за дизелов двигател при такава скорост. Преди имах Audi A4 B6 пак с двигател 2,5 дизел но беше 163 к.с. и беше със скоростната кутия мултитроник, като при него при скоросто от 180 км в час бях на 3200 оборота. Може ли за съвет на какво може да се дължи това и каква да е причината. Преди време имах проблем със скоростната кутия, беше загреля и и изтече маслото, но за мой късмет се оказа че съм спрял на време и се разминах само със смяна на масло и промиване на радиатор и маркучи. След това кутията си работеше нормално. Възможно ли е проблема да в хидротрансформатора или в турбината на двигателя или някой изобщо имал ли е такъв проблем и какви обороти е нормално да подържа тази кола на скорост около 120-130 км/ч.

Редактирано от I.Tunev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при 3000об. и включил локъп е на 160+км. по километраж.

 При урода май дифовете са по-"бавни".

Трябва някой с урод да даде точно инфо...Ама си мисля, че проблем няма.

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно на колегата АллРоуда е с късите дифове. При нормалните на 3000 оборота си с около 160/170 по километраж.

Редактирано от DJANO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...