Jump to content

Тракане от компресора за климатика


stenli933

Recommended Posts

Здравейте, някой ползвал ли е услугите на http://www.6plus.bg/ ? Ситуацията беше следната, зимата почти не съм включвал климатика и сега като се постопли преди 1-2 месеца установих, че е спрял да духа студено. Миналото лято нямаше никакви проблеми, духаше си перфектно. Отидох във въпросният сервиз и майстора там откри проблема, изпуска от О пръстенче на дехидратора. ОК казах аз, сменяй го. Докато работеше ми каза, че имало някакъв окис или нещо такова, което значело, че компресора се е поизносил и можело да издържи 2-3-5 месеца, 1 или 2 години, не се знае точно. Казах добре, колкото издържи толкова. Смени пръстенчето като преди и след смяната наду системата с въздух за да я провери. Всичко беше наред, държеше налягането. Закачи я за машината и я зареди, пуснахме климатика и заработи перфектно, духаше си идеално студено. След 2-3 дни обаче започна да ми трака компресора и много взех да се съмнявам дали не ми е направил нещо нарочно? Някой ползвал ли е въпросният сервиз, имате ли отзиви? До преди тяхната намеса всичко си ми работеше перфектно и е нямало никакви шумове. Какво може да е станало, да е заредил кофти масло и хладилен агент? За момента климатика все още духа студено както си трябва, но с всеки изминал ден тракането сякаш се увеличава. Как да процедирам? Да свалям компресора и да го нося на ремонт? С презареждане на системата в друг сервиз дали ще се оправи? 

Редактирано от stenli933
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...