Jump to content

Смяна обтяжна ролка пистов ремък


Didaka89

Recommended Posts

Здравейте колеги.

Колата е А4 б5 1.8Т със сменени всички ролки и ремъци преди няма и месец. При форсиране на колата или при потегляне на полусъединител се появи тракане идващо от обтяжната ролка на пистовия ремък. Трака докато се движи и щом успокои ремъка приключва. Идеята ми е дали може да се смени обтяжната ролка без да се сваля наново всичко. Имам достъп до болтовете но не съм запознат ако отпусне ремъка дали няма да изскочи от някоя ролка надолу където не се вижда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5/19/2017 at 7:44, ksi1 написа:

Може да се смени само ролката,продават се само ролки.

 

Проблемът е че самият обтегач щрака при движението си от ремъка докато не застане в равновесие

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е в ролката на алтернатора по скоро, обикновено е фрайлаиф,като блокира се получават такива удари на обтегача.

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:zustimm: Дори да не е  блокирала,само лагерите й да са тръгнали пак подскача обтегача.Трябва ти специална вложка за смяната.

Редактирано от ksi1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво стана сега.. Питам дали може да се смени обтяжната ролка на пистовия ремък а вие изкарахте разбита ролката на алтернатора :) Ще я проверя пак но ми се струва че пишете нова физика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато свалиш ремъка всичко ще ти стане ясно. Три болта са на обтегача.Сложката си е стандартна - някакъв торкс беше. Ролката на алтернатора лесно се не разбива. Моята е на 270 000 км минимум и е чук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво стана сега.. Питам дали може да се смени обтяжната ролка на пистовия ремък а вие изкарахте разбита ролката на алтернатора [emoji4] Ще я проверя пак но ми се струва че пишете нова физика.

Послушай колегите, за да не си купиш и двете ролко.Тая на алтернатора е 100-150лв.И да може да е от нея, тя компенсира разликите в натоварването на алтернатора.Има клипове в нета.

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, bobitovn написа:

Послушай колегите, за да не си купиш и двете ролко.Тая на алтернатора е 100-150лв.И да може да е от нея, тя компенсира разликите в натоварването на алтернатора.Има клипове в нета.

 

Ще се провери тая работа. Интересно че смених обтяжната и се разтрака почти веднага уж новата "прекрасна" ролка Ina. А ролката на алтернатора не издаваше никакви звуци та едва ли ще тръгна да я сменям просто така.

И недейте да пишете нови физики пак ви казвам. Разлики в натоварването на алтернатора и тракане при всяко потегляне или на полусъединител са две различни неща. Просто тоя обтегач се опитва да си свърши работата - да укроти/успокои ремъка и удря някакви крайни положения. Сякаш двете му части на корпуса се блъскат една в друга което е недопустимо.

Както и да е мерси за съветите ще се пробва връщане на оригиналната обтяжна която така или иначе си беше ОК. Ако и тя трака (много ме съмнява) - ролка алтернатор и така.:respekt:

ето и от чужбински форум :)

http://www.audizine.com/forum/showthread.php/482222-DIY-1-8T-B6-Serpentine-Belt-Tensioner-Replacement-Diagnosis

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом не слушаш хората с опит, ще ти се наложи да го разбереш по трудния начин.

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На видеото може да видиш каква е разликата от ролка която не е фрийлуф(като тресчотка) при блолкирала ролка се случва същото!  

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5/25/2017 at 8:02, bobitovn написа:

Послушай колегите, за да не си купиш и двете ролко.Тая на алтернатора е 100-150лв.И да може да е от нея, тя компенсира разликите в натоварването на алтернатора.Има клипове в нета.

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

 

На 5/25/2017 at 8:45, Fitil4o написа:

Това е проблема !

 

Преди 23 часа, buzzi написа:

Медицина трябва тук,не физика.....  и щом си избрал трудния път :nixweiss:

 

Преди 23 часа, bobitovn написа:

Щом не слушаш хората с опит, ще ти се наложи да го разбереш по трудния начин.

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

 

Преди 21 часа, bobitovn написа:

Що му показваш ся...тВа не може да е вярно.Остави го да си блъска главата. :hilezh:

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

 

Вчера си върнах старата обтяжна ролка и всичко се оправи. Така или иначе си беше окей за какво ми беше да слагам скапана афтърмаркет :) 

Тия цитати по-горе ми напомнят на всичките "майстори" по смешните им сервизи. Да сменим половината части по колата безсмислено пък то ще си покаже от какво е било. После защо си правя колата сам (ех да имах и повече време) и ДА по-добре да се учиш от грешките си отколкото да ти изпотрошат всичко и да нямаш и понятие какво правят всъщност. Не разбрах каква беше тая настойчивост за тая ролка на алтернатора... Лошото е че е пълно с хора които летят да сменят кви ли не части само по съвети на форумни ХОРА С ОПИТ. Сега ми обяснете как от проблем до проблем има разлика и не може да се гадае само по написано.:lupe: Пешо казал на Гошо че Иван видял как еди си кво си.... и се почва счупения телефона.

Мислете пичове търсете логика стига сте копирали един от друг че всеки ден слушам всевъзможни заучени фрази за всевъзможни проблеми съвети и т.н. по тия коли.

Мерси все пак за мненията и отзивчивостта!

П.С. Интересно е видеото само че при мен проблемът не беше при постоянна работа. Ремъкът се въртеше абсолютно равномерно независимо от оборотите. Само в първия момент имаше ужасно разтрисане водещо до щракането на обтяжната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко това ти го казваме ОТ ОПИТ !

На мен дори ми се беше отчупило парче от обтегача(половината от алумия на корпуса при пружината между двете части), поради блокиране на ролката на алтернатора.Оригиналния обтегач нямаше почти никакви вибрации като го проверявах на око пет дни преди това. Пружината на оригиналният обтегач е по силна от тази на афтърмаркет обтегачите. Когато се беше отчупило парчето вече, то беше точно в частта, която застопорява едното краче на пружината между двете половини на обтегача. Тогава пружината се беше охлабила с половин оборот и имах ебаси вибрациите. Смених обтегача и обтяжнаъта ролка и всичко заспа ! 

 

На 110% съм сигурен, че ще го ядеш в последствие... ;)  Не си мисли , че си хванал господ за шлифера. Такива самозвани най ги обичам. И аз си правя сам колата, но не се правя  на Лили Иванова и Орлин Горанов. Като се помели системата там, ела д анапишеш пак ,колко си бил прав и разбирател.

 

Редактирано от Fitil4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Fitil4o написа:

На 110% съм сигурен, че ще го ядеш в последствие... ;) 

Честно не схващам ква е тая злоба пич :D Толкова си сигурен че чак се надяваш ми се струва само и само да влезна и да се жалвам че ремъка станал на салата и т.н. Все пак се вслушах до някъде във вашите съвети. Проверих я отново тая ролка на алтернатора - окей е.

Много абстрактно понятие е тоя ОПИТ особено в днешно време. Всички имат опит и са специалисти по всичко - особено в нашите ширини макар че не е само тука и не слагам абсолютно всички под общ знаменател. :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 52 минути, Didaka89 написа:

Честно не схващам ква е тая злоба......

Началник, една приказка има, "не питай старИло, питай патИло!",  но до нея винаги се стига по трудния начин, а ти определено искаш да ти е трудно, успех!:zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не разбра как е проверил ролката на алтернатора и грам понятие няма как работи,инструмент също няма. И нищо интересно няма в чукането на обтегача, просто ролката тръгва по някое време да работи,повечето блокирали ролки като ги  развъртя с пистолета тръгват,и какво да ги монтирам обратно ли щото са оригинални? Страданието тепърва предстои, няма  да даде 40 лв за камък и стотина лв за ролка и салатата е гарантирана. 

Както сам се нахендри човек никой не може да го направи. След като е такъв специалист защо пита и търси съвети. И чак па злоба, на кой му дреме за кочината ти,съвсем премерени съвети се дадоха. Най тегаво е когато проблема не е постоянен,и тогава идва опита с идея за превенция.

Май много внимание му отделихме на началника. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

винаги съм се чудил, защо хората задават въпроси на който не желаят да чуват отгорите...? това е просто един форум. тук се дават съвети, не е сервиз! ако искаш проверяваш дадените съвети, ако не искаш ги подминаваш. Но да ги отричаш, без дори да си си направил труда да ги провериш е НЕУВАЖИТЕЛНО към всички, който в случая, не знам защо се опитват да помогнат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Даже и да не се получи търсеното решение, най-малкото което трябва да направиш е да благодариш за опита на всеки споделил съвет, за да ти помогне! 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...