Jump to content

IPhone 6 plus заслужава ли си?


Recommended Posts

Здравейте. В момента съм с Huwavei P9 Lite, който си взех много изгодно от Мтел като подновявах договора. Обаче съм крайно недоволен от него, постоянно бави, забива и какво ли още не. Единствено батерията му държи добре спрямо предните ми телефони. Преди това имах Samsung Galaxy S4, който беше ок, но за около 1 година, после започна да прави мизерии. А батерията му беше пълна трагедия. Преди това съм имал HTC и Iphone 4. Iphone-то като изключим че му замина копчето беше най-добре май.

 

Обмислям да взема Iphone 6 plus. Понеже поднових договора си зимата ще трябва да го купувам на свободно. Не че не мога да си взема и седмица, просто не обичам да инвестирам много пари в телефони, но пък ми писна вече да имам проблеми с тази техника. Буквално искам да го взема, ако си струва парите. Седмицата например не си ги струва в никакъв случай, поне от това което знам.

 

Какво искам от телефона: да бъде стабилен, да не забива и да не бави, и да има прилична батерия. Също искам големичък като plus. Не ме интересува толкова дали камерата му е 20 процента по-зле от аналогичния самсунг или дисплея му е с по-малка резолюция от телефона x. Всъщност камерата може би ме интересува донякъде, фотографията ми е хоби, а фотоапарата не винаги е с мен, но мисля че на този телефон беше доста прилична.

Има ли модела някакви проблеми? Струва ли си този телефон според вас? До колкото знам при много минусови температури се изключват тези телефони, беше нещо свързано с технологията на батерията.

Също ме интересува струва ли си да се инвестира в s?

Може ли също да ми препоръчате от къде да го взема с оглед на цена/качество? Намирам доста евтини оферти в нета от около 900лв, но ми изглеждат от съмнителни места.

Редактирано от Vonko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 79
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

щом го искаш нов и иск да нямаш проблеми си купи най-новия айфон и ще си решиш драмата.

защо най-новия? Просто айфона се обезценява по-малко но да купиш 2.5 годишен модел за близо 1000лв при условие че ще купиш последния за малко над 1000 е безсмислено.

Имай предвид че айфона не е най-безпроблемния, но поне ако му стане нещо ти го сменят с нов за 3-4 дни и пак си в играта няма сервизи изпращанки по чужбина и някой да се учи на телефона ти кое как се ремонтира.

Изпратено от моят SM-G357FZ с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да вземеш Айфон 6 през 2017-та е като да си купиш Голф 4 от 99'та, понеже Фолксваген за качествени коли оувърол....
В техниката се взима последното, точка.
Не, че и 6 няма да ти върши работа, ама е тъпо.
Аз съм с 6, ама съм го купувал преди 2 години, когато беше актуален. С последните софтуери на моменти бави, на моменти ми крашват приложения и понякога батерията не издържа ден. Понякога издържа и два дена, но това е основно уикенда.

Преди години (когато си ползвал айфон 4) разликата между Айфон и топ-мега-гига андроид беше mind blowing в полза на Айфона. През 2017та нещата не са така, телефоните са ''на кантар''.
Обмисли и други варианти, но актуални.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като човек, тествал мобилни дивайси, мога да кажа, че най-новото не винаги е най- доброто решение, даже напротив:hilezh:

П.С. неслучайно чопля SE аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При наличието на С8 на Самсунг, покупката на Айфон ми се струва престъпление. 

Редактирано от sweep
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорим за Plus само. 7 плюс е доста по-скъп от 6 плюс, не мисля, че е достатъчно по-мощен а липсата на жак ме дразни доста.

 

Ето ги от едно и също място където са с добри цени:

 

https://www.smartfonbg.com/Apple-iPhone-6-Plus-16GB-Space-Gray

 

https://www.smartfonbg.com/Apple-iPhone-7-Plus-32GB-Silver

 

500лв разлика. Вярно, седмицата е с 16гб повече...

1 minute ago, sweep said:

При наличието на С8 на Самсунг, покупката на Айфон ми се струва престъпление. 

 

Решил съм твърдо да не вземам засега самсунг и въобще Андроиди. Бих се замислил единствено за Windows Phone. Не ми харесва андроид като ОС и като концепция. Предпочитам нещо консервативно като Mac OS, където приложенията минават най-малкото много по-добър качествен контрол, процесите се споделят и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж това http://iphone.mobility.bg/forum/viewtopic.php?f=26&t=64431

Иначе най новия айфон е най добрия. Във горния форум има нови 7+ за 1380 лв. 

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отивате в Мтел и проверявате. За ремонти, за собственост, дали е на изплащане и така. Апарата е поне 6S+, а не 6+. Моя съвет е да се понапънеш за 7+, но и по стария ще ти върши работа, не че чиста 6-ца няма да работи, за сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, sweep написа:

При наличието на С8 на Самсунг, покупката на Айфон ми се струва престъпление. 

ми не.... за мен не съществуват други телефони, освен iPhonе и дори не ги гледам

следващите дни ще си купя 7+ сигурно, от 6+ съм много доволен и му свикнах с размерите

ако има 7S+ бих взе такъв, ама май не е излязъл още лиии??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
Just now, martinich said:

Отивате в Мтел и проверявате. За ремонти, за собственост, дали е на изплащане и така. Апарата е поне 6S+, а не 6+. Моя съвет е да се понапънеш за 7+, но и по стария ще ти върши работа, не че чиста 6-ца няма да работи, за сега.

И сега имам пари за 7 Плюс въпроса е дали си струва, ако можех да си преподпиша договора с мтел сигурно щях да взема него

Редактирано от Vonko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да струва си. Ако купиш 7+ ще имаш работещ телефон поне 4 години, ако купиш 6+ може след една година да няма ъпдейти и някои приложения/програми да не вървят толкова добре. Айфона държи цена на вторичния пазар. След 3-4 години употреба може да му вземеш 40-50% от цената като нов. 

ПП: При 7+ имаш опция за 128 гб.

Виж и това https://www.olx.bg/ad/iphone-7-plus-128gb-jet-black-komplekt-garantsiya-kam-telenor-ID6HGt1.html#ab572fd3b4;promoted Внимавай да не е на изплащане и да не работи само с теленорски карти.

Ето и мтелски https://www.olx.bg/ad/nov-iphone-7-plus-jet-black-128gb-vazmozhen-barter-ID6I1kx.html#85423c316c. Питай оператора дали на фирма гаранцията е 12 месеца.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 minutes ago, martinich said:

Ето и мтелски https://www.olx.bg/ad/nov-iphone-7-plus-jet-black-128gb-vazmozhen-barter-ID6I1kx.html#85423c316c. Питай оператора дали на фирма гаранцията е 12 месеца.

На фирма? Това защо ме интересува? Мога ли проверя дали има нещо нередно с него?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип гаранцията на юридически лица не е като на физически. Физическите лица ползват 24 месечна гаранция, без значение колко дава производителя. Например апъл дават навсякъде 12 месеца, в България операторите обаче дават 24 месеца. Не че не съм ползвал гаранция на фирмен телефон след 12 месец, но имат основание да те отрежат. http://mobility.bg/за-2-годишната-гаранция-по-ззп-и-правата/

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чух нагоре, че може би единственото по-специфично изискване е да има хубава камера. Тогава айфон не е най-доброто решение. Не знам последното поколение HTC как е, но при предпоследното беше много по-добра камерата от на ябълките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

38 minutes ago, yavor20v said:

ми не.... за мен не съществуват други телефони, освен iPhonе и дори не ги гледам

следващите дни ще си купя 7+ сигурно, от 6+ съм много доволен и му свикнах с размерите

ако има 7S+ бих взе такъв, ама май не е излязъл още лиии??

 

Седи мирен до Ноември, щяло да излиза направо Iphone8, който би трябвало да е с някакъв по-нов дизайн. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, martinich написа:

Виж това http://iphone.mobility.bg/forum/viewtopic.php?f=26&t=64431

Иначе най новия айфон е най добрия. Във горния форум има нови 7+ за 1380 лв. 

Този беше мой. :hilezh: Аз го продадох на сегашния продавач. Явно бързо му е омръзнал. :)

@Vonko, Да дадеш 920 лева за 6 плюс си е престъпление, особено от магазин тип "амбулантен търговец". Миналата година август си купих запечатан за 820 лева.

Само за справка, горния от линка в Айфон форума го купих запечатан от продавалника за 890 лева.

Ако камерата ти е изискване, този телефон не е за теб. Всичко друго му е перфектно. На 6S plus е малко по-добре. На 7/7+ камерите са няколко класи отгоре.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, sweep said:

При наличието на С8 на Самсунг, покупката на Айфон ми се струва престъпление. 

Мани, че се наших преди седмица и аз !

Камерата както спорех преди време и всички тук ме убеждаваха, че говоря глупости

Камерата съква, ама БИГ ТАЙМ ! 

Най отговорно го заявявам и то на телефон за 1300 лева, това е престъпление

Единствено това ме дразни

Това, че екрана през 2017 година е с резолюция от 2010 , някакси се преживява, въпреки че също е престъпление

 

Прецаках се, че не взех Самсунга , но нямаше черен !

 

А пък представям си на 6S какво гоМно е камерата

Редактирано от Fitil4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
13 minutes ago, AALEXANDROV said:

Чух нагоре, че може би единственото по-специфично изискване е да има хубава камера. Тогава айфон не е най-доброто решение. Не знам последното поколение HTC как е, но при предпоследното беше много по-добра камерата от на ябълките.

Прочети пак.

 

Ако не е станало ясно най-важното ми изискване е телефона да върви гладко и да не забива, да е удобен за употреба, за писане. После и батерията да държи адекватно. Търся качество а не performance, нито най-хубавата камера, нито най-добрата резолюция на екрана или най-чистия звук.

Редактирано от Vonko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Галаксито верно си е евало мамата и телефон...

Като го хванеш в ръка и му светне дисплея, всеки опикан айфон ти изглежда 10 години по-стар....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 minutes ago, martinich said:

Tи не взе ли + ве цинцар? Има съществена разлика в камерите на двете ябуки

https://www.apple.com/shop/buy-iphone/iphone-7

А да бе, дай да дам три ка за тоя изклес, аре писнАхте ми вече с тия глупости

Взел съм последния възможен, който не е с размерите на вратата на хола ми и не струва колкото тръца

 

Ебат те във въздуха за много пари, но трябваше да пробвам и сам да се убедя.

Телефона е супер, за това две мнения няма и всичко работи

 

Но не може да струва 1200 лева и камерата да е лайно.На тъмно е под всякаква критика

Движещи се обекти.... пффффффффффффффф

Смях в залата !

Екрана що е с такава резолюция през 2017 година средата, ората вече са на Куад ейч ди ! 

СложИх в магазина самсунга и тоя екран един до друг

Разликата е, че нема прилика

Редактирано от Fitil4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Fitil4o написа:

На 7+ не зная, но на 7 е пълно гоМно

Точно на 7+ съм пробвал, мислех, че и на 7 е добра, поне по ревюта я хвалят горе-долу.

S8 е брутален телефон, само трябва да се гледа преди покупка дисплея, че Самсунг пак малко са се поизложили там. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Fitil4o написа:

Екрана що е с такава резолюция през 2017 година средата, ората вече са на Куад ейч ди ! 

СложИх в магазина самсунга и тоя екран един до друг

Разликата е, че нема прилика

 

Aмааа то таковаааа, екосистемата такова ии фингърпринта е 0.04 секунди по-бърз :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...