Jump to content

Проблем с парното и климатика


niki_v

Recommended Posts

Здравейте колеги. 

Имам нужда от помощ и съвети. От няколко дни се прецака климатроника и наби няколко грешки. Дясната половина на духалките духат топло, а лявата половина духа студено. Доколкото разбрахме проблема е механичен, а не мога сам да го отстраня. Да ме насочите към някой колега или майстор да помогне, че ми писна от пишман майстори. Дрго което да попитам, какви пари да очаквам да са въпросните клапи и моторчета и трудно ли се намират, че си нямам и на идея какво представляват, нито къде се намират.

Колата е Audi A4 B6 Avant

20170518_203151.jpg

Редактирано от niki_v
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За климатичната система хвалят тия момчета от Елбатрон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Две основни клапи има лява и дясна.Дясната се сменя без драми цената е 250лв нова.

Употребявана 50 колко ще изкара никой не знае.

След смяна трябва адаптиране.

Райно е твоят човек ако решиш за нова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен както се вижда от грешката е лявата клапа - "блокирала или няма напрежение", а възможно ли е от хлабава букса и да не дава хубава маса и от това да е грешката. Но ми трбв някой да я погледне който разбира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тук си чети. Купи си едно моторче за 20лв отвори и го почисти. https://www.drive2.ru/l/1978598/  https://www.drive2.ru/l/3288103/

Редактирано от Passi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свалях лявата температурна клапа, защото не искаше да работи. Голям филм е свалянето, а монтирането още повече. Не самата клапа се сваля, а моторчето, което я управлява. Не съм си търсил втора употреба, а просто разглобих кутийката и свалих потенциометъра, след което го облях с контактен спрей. След това се монтира и трябва задължително адаптация. Така като гледам грешките може да се наложи и трите моторчета да се свалят и да се почистят. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...