Jump to content

проблем с катализатора


autounion

Recommended Posts

колеги от известно време ми тропа катализатора, ходих във сервиз казаха нов или резонатор, за нов пари не ми се  дават ,че доста е скъп. та въпроса ми е с резонатор как  ще се отрази на вървежа на колата и изобщо работата на двигателя л. сондата си остава има отвор с резба на резонатора. някой ако е заменял катализатора с резонатор да пише. че разпадне ли се вътре катализатора и запуши тръба става весело.   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем с резонатор стига да е читав (има нелоши български) и да ти го монтират читаво. Възможно е да се наложи и ламбда сонда да вземеш, ако не успеете да свалите старата или ако е заминала. На резонаторите си има втулки за завиване, а ако няма, ще ти сложат подходяща. Недостатък е че на тия резонатори живота им е 3-4 г и после почват да "жужят".

Редактирано от esox hunter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с колегата Hunter .При мен катализатора е премахнат, сложено е проходно резонаторно гърне. Гайката, на която се завива ламбда сондата се изрязва от катализатора и се заварява на гърнето,на нея се навива ламбдата.Така съм вече няколко години. Колата се чувства като отпушена и върви с лекота.

Редактирано от ogi65
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко струва един катализатор и колко едно резонаторно гърне?

...И ако резонаторното гърне е много по-евтино, къде е уловката, всяка монета има 2 страни.

Едва ли предимството на катализатора е само екологията, сигурно има нещо друго като предимство?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Катализаторите  са  цифра , а и ги крадат  , ако не си  загрижен за екологията слагаш резонатор , цената и от 20 лв на горе , предимството на катализатора е , че ти свалят от  пътния данък , мисля към 50 % и то при положение , че ти го признаят , а прегледа на катализатора ми казаха , че е към стотина лв.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с пътния данък ми изглежда като фантастика.

Към коя инстанция да се обърна да ми го прегледа и има ли община на териториятя на Бг която да признае това. Аз мисля, че годишния технически преглед недвусмислено показва дали катализатора работи.Излиза , че държавата Бг не признава собствените си закони(годишния технически преглед)?

Редактирано от slona
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля , че редовен катализатор , сваля данъка на половина , преди време когато си плащах данъка в общината , споменах че имам катализатор , но ми казаха , че не могат да го признаят , защото колата била много стара 95 година  и за да го признаят , трябвало да мина на преглед за катализатор

Данъчен калкулатор за автомобили - Calculator.bg

 

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Да не си пропуснал текста отдолу. 50% ползват само коли до 74 KW. Тоест, ако карате от ABK мотор нагоре няма отстъпка. Линкът работи. Моя Avant ADA 1.6 излиза 25 лв с катализатор, ама на прегледа 2007 г, е писана без и нямам отстъпка. Данъка е 50 лв. Иначе карам само на газ, бензина само за палене. И моята кола е по-екологична от повечето дизели с хилядите им филтри.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

хора питах дали ще се отрази заместването на катализатора с резонатор. а за данъка  преди имах В3 1,8 90кс данъка беше 30лв а сега с катализатора 20лв. така ,че със или без катализатор в БГ няма голяма разлика. 

На 25.05.2017 г. at 7:50, slona написа:

Колко струва един катализатор и колко едно резонаторно гърне?

...И ако резонаторното гърне е много по-евтино, къде е уловката, всяка монета има 2 страни.

Едва ли предимството на катализатора е само екологията, сигурно има нещо друго като предимство?

резонатора е 30лв а катализаторите от 100, 200 на горе 

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...