Jump to content

Зумер


Recommended Posts

Здравейте колеги изгорями зумера (известие за гориво и колани) къде се намира този зумер и от каде да си го купя става въпрос за ауди а4 б7 седан търсих из форума тема но не открих :) Благодаря Предврително 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Благодаря :-) още едно питане цялото табло ли се сваля за да се стигне до километража 

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както ти каза колегата - за 10 мин сваляш километража и отзад на платката е зумера. Може и да не слагаш "оригинален". Стават от детски играчки и от GSM-и, стига да са 8 ома и 0,5 до 1.0 W.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ТУК сме обсъждали въпросния зумер, прочети. Аз така и се отказах да го сменям (даже не зная дали е изключен софтуерно или изгорял), защото сметнах че ще е по изнервящо да ми звъни за всяко нещо. Ето ти и още два линка:
http://www.audizine.com/forum/showthread.php/573628-DIY-Repair-Broken-quot-Buzzer-Chime-quot-in-RB4-RB8-Cluster

https://www.buerklin.com/de/miniatur-lautsprecher/p/38m230

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имам проблем с този зумер. Не съм му чувал гласа от както съм си взел колата. (06.2015г.)

Има ли желаещи да поръчаме заедно от този сайт? https://www.buerklin.com/en/miniature-speaker/p/38m230

10бр. ще ни излязат 35,82 евра х 1.96 = 7,02лв./бр.+Еконт=10-12лв./бр.

 

А ето и как са се справили братушките.

За мен те говорят на по разбираем език. :) Нали съм от старата школа.

http://audi-a4-club.ru/forum/viewtopic.php?f=68&t=8601

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Аз моя зумер го смених на Ауди А4Б7,няма нищо сложно.Сваля се декоративната лайсна отпред пред таблото,развиват се болтовете които държат таблото,внимателно се издърпва напред,свалят се буксите и си готов за работа по него.Като обърнеш таблото се виждат болтовете за сваляне на задния капак и 4 щипки които го държат.Като се свали капака се показва зумера.Има 4 крачета ,две от тях  са( + и –) другите две държат зумера.Разпоява се внимателно с издърпване на целия зумер.По обратния ред се запоява и си готов за монтаж на таблото. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега.

 

 

Ще си поръчам директно,

Доста по изгодно е предложението на германците.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Колега имаш ли още зумери и дали стават за А4 Б6 2001г.?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...
  • 2 years later...

Колеги да събудя малко темата.. 

Колата е А4 Б7 S-Line 2007 год.

Имах и аз проблем със зумера.. Смених го с нов оригинален.. Обаче нямам гонг или друг звук при отворена врата ако колата е на контакт.. Ако примерно съм забравил пуснати фарове и отворя шофьорската врата,зумера се чува че пищи, но не дава никакъв сигнал ако колата е на контакт и отворя врата.. Плафона светва при отваряне на всяка една врата, дори и багажника.. Отчита и на фис дисплея коя врата е отворена също.... но нямам сигнал което ме кара да се чудя къде е проблема.. Дали софруерно е спрян или е нещо друго... Другото странно е че, ако забравя фаровете пуснати, зумера свири в един тон.. Имам приятел с ауфи а4 б5 обаче, и при него звука е на интервали, примерно бип... бип.... бип или нещо такова.. За грешка, примерно изгоряла крушка го тествах и гонга е със друг акустичен сигнал, това добре.. 

Само за отворена врата не мога да разбера защо не работи.. 

И още нещо да попитам,при подаване на контакт лампичката за коланите светва за няколко секунди и след това изгасва, без значение дали има поставен колан или не... Никакъв звук от таблото нямам.. Това също ме интвресува защо е така.. Ако някой може да помогне със каквато и да било информация, ще съм му много благодарен.. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гонгът НЕ работи, при включен контакт. Смисълът на това предупреждение е, да не забравиш нещо включено, когато излизаш от и заключваш кошника, а контакта предполага, че си още вътре.

Лампите си светват при контакт, заради чека, който навеса си прай сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"гонг"-а пуснат ли е софтуерно? Може да се пуска/спира с вагком - това беше първото нещо, което изключих като си взех колата, мен ме дразни...

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, GRUEL написа:

 

Дайте предположения какъв софт да си купя за да по ровя по таблото.. Има един от Али Експрес
https://a.aliexpress.com/_mtawVdf

но не знам дали ще бачка добре или OBDevelen? 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"!!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, NIKO написа:

 

преди 33 минути, NIKO написа:

 

Не знам колега кога трябва да работи гонга,затова попитах.. 

При мен на отворена врата, дали е на контакт, или не е.. просто не сработва никакъв сигнал.. 

Не трябва ли да има звуков сигнал за отворена врата, или примерно колата е в движение, уки поне да е на контакт но спряна? 

Иначе ако забравя светлини, и отворя вратата, то тогава сработва

 

преди 8 минути, fbika75 написа:

 

 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"!!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...