Jump to content

Марка и модел масло


FeRoWwW

Recommended Posts

Здравейте,

имам въпрос - Audi A3 бензинов мотор на реални 230 000км (втори собственик съм) с какво масло да я карам ? Чувал съм,че само при старите двигатели трябва според километрите да се взима по-гъсто масло,но не съм сигурен дали е така...В момента съм в Англия на почивка и искам да си взема хубаво марково масло и ми трябва бърз отговор ? .Спрял съм се на Castrol Edge 5w40 ,да търся ли 10w40 или? 

 

П.С : 5w30 не е много удачен избор за кола,която се кара в БГ нали?

Редактирано от FeRoWwW
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В А3 8L бензиновия мотор не е само един колега или по-точно са 3 ;) Освен да хвърлим боб и да познаем с кой си ти?

 

Другото, което си чувал са пълни глупости...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

С отварян 1.6 мотор съм и шлайфан ( правена е в Германия - през vagcom диагностика го изписва като 1.7,а реално кода на мотора е AKL ,което съответства на 1.6 ,имам и графика на 135к.с).Колата я закупих с Wolf 5w40 и не го пипаше (даже го просрочих с 2000км при първа смяна),но слушайки монтьора си при 3тата смяната сложих Total Quartz 10w40,което гори като лудо(над 2.5L) ,бърка ми оборотите на свободен ход (750-850 и постоянно играят),при някои случаи на настъпване губи мощност в различни диапазони на оборотите и след това отново започва да дърпа.

 

Не намирам вече качествен Wolf за това се чудя към кое масло да премина !

Редактирано от FeRoWwW
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ще снимам при следваща диагностика и аз останах изненадан.Колата събира 5.2L масло вместо оказаните 4.5 по каталог.

Редактирано от FeRoWwW
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Във връзка с по-големия капацитет на масло може да е сменян картера с по-голям,но видимо не е...

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hilezh: Ти го каза... а това не знам на кой ремонт е отишъл тоя мотор за да стане + 100cc в обема. 1.8Т с 82мм бутала(+1мм, което реално идва 3-ти или 4-ти ремонт) вдига не повече от 50cc в обема.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...