Jump to content

Подгрев на странични огледала


Spanky

Recommended Posts

Здравейте отново имам питане към разбирачите тук :) 

На моите странични огледала стъклата им нямат погряване, а самите огледала имат прокарани кабелчета които седят закрепени към пластмасови поставки

Питането ми е щом си закупя стъклата с опция да закача тези кабелчета към тях трябва ли нещо допълнително да правя и как се активира екстрата им ,ако не се налага да правя допълнителни неща по инсталацията

Редактирано от VBI
Заглавие
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купуваш си две стъкла с подгрев включваш кабелите. Подгрева не се активира

Изпратено от моят SM-A510F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери дали идва ток до кабелите. Вариантите са 2, или да има постоянен ток, или да идва при включване на подгрева за задното стъкло. Съответно видовете огледала са 2. Ако има постоянен ток, то ти трябват огледала с терморегулатор(включват си подгрева когато те преценят), ако тока идва при включване на подгрева за задното стъкло си взимаш обикновени огледала със подгрев. Има и неприятен 3-ти вариант(Както беше при мен) да има кабели в огледалата, но да няма никакъв сигнал до тях. В тази ситуация трябва да се прекарат кабели от бутона за подгрева на задното стъкло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

подгрева на страничните огледала се включва автоматично при температура под 5 градуса

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как стоят нещата при автомобили преди фейслифта? Доколкото знам при тях подгревът на страничните огледала се включва ръчно от бутона за нагревателите на задното стъкло. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да ги купиш, както са те посъветвали колегите, измери дали стига ток до края на кабелите /буксите/, за да не си даваш парите напразно :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2000 година фейс лифт 

Значи вчера пробвах с с пробната лампичка ама не светеше при всички варианти посочени за вкл на подгряването на огледалата (пробвал съм само дясното не съм разбутвал и лявото ) 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е фейслифт, би трябвало да са огледала с постоянен + (при запалена кола) и да има терморегулатори на самите огледала. Щом си мерил и няма никой, е твърде възможно първия собственик да я е поръчал без тази екстра. Ако искаш да си я добавиш най-добре си я направи както е заводско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EКстрата я няма на стикера който се намира в багажника с кодовете аз като я пробвах не я бях запалил само бях дал на контакт нз дали има разлика ... :)

Пък и по заводско няма как да знам как е направено вижда ми се този вариант с бутона по-лесен ако въобще не са вързани кабелите а са пуснати ей така свободно колкото да ги има като за вид опция 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега като ти излезе снежинката на таблото , се включва и подгряването на страничните огледала ! Поне при мен е така /фейслифт/!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като почнат да ги мислят едни такива сложни да се чуди човек как и дали изобщо работи:steinigung:Турете едно копче и като включиш работи като изключиш спира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...