Jump to content

Recommended Posts

Привет колеги, карам В7 Авант 1,6 отскоро, но го купих на 17-ки джанти на Ауди от S-line-9 лъчеви са. Гумите в момента са му 235/45/17, иначе за зимата му сложих 205/50/17 най-тясната и при малко повече навиване на волана се товари хидравликата и с двата размера и се чува едно виене, особено ако оборотите са му по-малко. И като ми се наложи да паркирам някъде и направо се побърквам. Сега съм решил да сменя ролката на алтернатора, да пробвам да видя няма ли да се подобри малко поне, защото само тази ролка още не съм сменял-насочил съм се към INA. Мисля да му сложа и оригиналното масло за хидравлика на VAG-иначе при мен нивото на течността в казанчето на хидравликата си е постоянно. Не съм забелязал течове. 

Искам да попитам, някой сблъсквал ли се е с този проблем и да не би по хидравличната система някъде да има цедка или филтър за промивка на системата.

И ако може да препоръчате сервиз в София, наблягащ на хидравликата, обслужващ и коли на LPG :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
На 6/6/2017 at 21:56, Moloch написа:

 

Мерси колега, а някакъв филтър има ли цялата система ?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери в казанчето за течноста има цедка!Аз имах подобно преживяване с пистов ремък който беше нов, но няква измислена марка и явно е приплъзвал при натоварва.След смяна с друг по качествен всичко си дойде на място.Не казвам, че при теб е същото ама просто като вариянт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменил съм и ремъка взех Optibelt. С чисто нов компресор на климатика съм, нова обтяжна и паразитна ролка, само хидравличната помпа и ролката на алтернатора не съм сменял. Хидравличното масло си е чисто, без пяна и отлагания. Прочистих и капачката на казанчето, днес съм си поръчал оригиналното хидравлично масло и ще пробвам с него да видим как ще е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следващата стъпка е да почне да ти вие спрямо оборотите. Позната болка е, ако не издържаш така, сменяй помпата(втора ръка вървят около 50лв, нови не искаш да знаеш).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
  • 5 months later...
На ‎10‎.‎6‎.‎2017 at 10:05, Nonchev написа:

Сменил съм и ремъка взех Optibelt. С чисто нов компресор на климатика съм, нова обтяжна и паразитна ролка, само хидравличната помпа и ролката на алтернатора не съм сменял. Хидравличното масло си е чисто, без пяна и отлагания. Прочистих и капачката на казанчето, днес съм си поръчал оригиналното хидравлично масло и ще пробвам с него да видим как ще е. 

@Nonchev   Колега, какво се оказа?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...