Jump to content

Интеркулер за Ауди А3 , 8Л /131 коня/ - ASZ двигател


Ilian88

Recommended Posts

Здравейте , 

имам следното питане . Става ли интеркулер от Ауди А3 8л / 110 коня / да се постави на  Ауди А3 8л 131 коня - 1.9 тди двигатели . Има ли някаква разлика и съвместими ли са ?

Също имам питане и относно ремонт на кулера . Възможен ли е , надежден вариант ли е и колко горе долу би струвало . 

Повредата е в средната му част - " питата " . Вече купувах един преди 2 месеца втора ръка и вчера установих , че и той издиша . 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кулерите би трябвало да са еднакви,а относно ремонта на спукан кулер аз не бих се занимавал с ремонт със съмнителен резултат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кулерите са еднакви но захващането с тръбите е различно.

От 110 е с маркуч обикновен с обикновенни скоби а 131цата е маркуча в края е като чашка с 2 уши и 1 скобичка която държи ушите.

Ще са ти нужни и други турбо пътища за връзката към кулера на 110ка

Изпратено от моят SM-G900F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Благодаря за информацията , 

 

знам че не е оферта да се поправя , лично аз бих си взел чисто нов , ако знам че няма да има проблеми, но това е че преди едва няколко месеца си купих втора ръка кулер  , и вече издиша , което ме кара да се съмнявам че може да има причина , било то от вибрации или пък е поради мястото на което е разположен да е предразположен към механични повреди . 

На скоро пък открих че едната скоба ми беше изтървала и съм карал с отхлабена свръзка ... след като я захванах здраво , колата спря да изпушва при тръгване и стана по отзивчива - 2 седмици по-късно свалих подкалника да видя въпросната скоба , тъй като колата отново започна да изпушва и да не върви както преди , снадката беше здрава , но като подадох газ на неутрална на място и сложих ръка до кулера  ,духаше си стагбилно.. ...

В крайна сметка явно отново ще взимам втора ръка , ще сменя скобите от двете страни и се надявам повече проблеми там да нямам ... 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...