Jump to content

Смяна на волан от a4 b6 на A6 Ц5


ppenchev

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Карам А6 Ц5 99 година и съм с трилъчевия S-line волан (с ръчни скорости съм). Искам да го сменя с четирилъчев, понеже ми е по-удобен. Някой знае ли от А4 Б6 дали е директен монтажа и пасват ли шлиците на този тип волан: https://www.olx.bg/ad/volan-audi-a4-b6-ID6uCEk.html

 

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както ти казах оня ден, стават шлиците, еднакви са.

Но точно този волан го пропусни, търси си с кожена облицовка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми той ще си ползва неговите кабели и букси.

Или искаш да кажеш, че на сами я аирбег буксите са различни?

преди 57 минути, Passi написа:

Буксите отзад за бега.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам идея какво точно е различно, но давах един волан от А6-Ц5 на Иво Динков да го боядисва и човека ми каза, че ще ми смени буксата защото на А4-Б6 е различна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да няма проблем трилъчев волан от А6  стана на мястото на четирилъчев на А4-Б6 без никакъв проблем което ще рече, че няма проблем и обратната размяна.Реално колегата като има двата волана може да си върти буксите както иска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Passi т.е. ако взема твоя волан трябва да ползвам букса от волан като моя, ако разбирам правилно. Как да намеря такава букса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ти на него ще сложиш буксата от този който си купил.:zustimm: Просто разменяш буксите на твоя и новия волан.Ти между другото си първия който сменява трилъчев с четирилъчев.:gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси изкушавам се да предложа бартер :).Имам 4-лъчев на Б6-цата, а ми се ще трилъчев.

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще снимам, ама ме е срам да го кача....все пак коша е на 302000км. и волана не е пудрен никога.....а и не е кожа, ами от онези дето се белят.

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дообре сега схемата с буксата я разбрах. Само не ми е ясно като им разменя буксите стария волан от Ц5 с букса от Б6 на кой ще му върши работа, т.е. дали е продаваем без букса? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

Темата е доста стара но днес смених волана на А6Ц5 четири лъчев гумен, с четири лъчев от А4 Б6 кожен, шлиците паснаха, но буксите не. Сложих буксата от А6 на волана от А4 но грейна лампата на бега и записва грешка че съпротивлението е твърде ниско. Има ли нещо дето пропускам или бега е дефектен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...