Jump to content

Борд комп, висок разход


deniserhan

Recommended Posts

Здравейте колеги преди седмица се сдобих с Ауди А4 b6 1.9 131к , всичко е супер много съм доволен от колата, обаче разхода нещо не е нормално според мен и реших да се посъветвам със вас извън града ми пада на около 8 до 10 , 12  а градско 15-20 и дали борда не отчита правилно има проблем нещо нямам си на представа колеги който може да ми даде съвет бих се радвал и при положение че я карам нормално с 90,100 км  със 16ки гуми съм . Благодаря на всички колеги предварително .. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такъв разход е много висок.  На пълно-пълно колко е разхода?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм го пълнил до горе да го отчета така,  освен и така да го пробвам  последно с 40 лв  при цена на дизела 2.11 минах 200 км и вече ми светна лампата  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лампата и най-вече поплавъка на тия модели лъжат най-яко и не тябва да им се вярва.

Най-точно е пълно - пълно на една и съща колонка.

После вече може през VCDS.да коригираш до +/- 15%.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като сравниш реалният със този който показва борда вече ще имаш някаква насока от къде идва проблема,за целта ти трябва пълен резервоар,на пълен резервоар аз изминавам между 1150-1220км само извънградско средна скорост 110,толкова показва по борд и толкова изминавам,но наистина е много висок този разход

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 19 часа, KCV написа:

Лампата и най-вече поплавъка на тия модели лъжат най-яко и не тябва да им се вярва.

Най-точно е пълно - пълно на една и съща колонка.

После вече може през VCDS.да коригираш до +/- 15%.

Колега, как се коригира през VCDS, на мен ми дава разлика между борд и колонка около 500-600 грама(борда показва повече) но ми се иска да ако мога да си поиграя през ваг ком

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Trip Computer Fuel Consumption Correction Factor
Module 17 (Instruments), Adaptation channel 03
- Affects: Instantaneous Fuel Consumption, Average Fuel Consumption, Range, & Distance to Empty
- Default: 100%
- Range of values: 85 – 115%
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте реших да ползвам темата.От известно време (по точно откакто ми правиха синхронизация на валовете и ми натягаха уж дюзите)борда взе да показва нереален разход.Реално онзи ден я засякох пълно и след 100 км долях 7.5 l това при смесен разход 60км(скорост 140км/ч) магистрала и 30km  градско.на борда последното показание преди да долея беше 9-9.5l  ,доста повече от реалното.Като спра на сфетофар разхода започва да се качва.Дали борда е здал багажа или е някакъв друг проблем.С цветния фис съм ако това е от значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...