Jump to content

Проблем с климатроник - духа студено само през десните отвори


JusttRelaxx

Recommended Posts

На 1.07.2017 г. at 16:41, RTM написа:

Явно при мен грешката за клапата само ме е подвела. От както я изчистих до ден днешен не се е появявала. Ходих на майстор, източи фреона и се оказа, че нямам загуба.

Проблема е бил в една продълговата пластмаса, която прилича на филтър. Беше почерняла от боклуци и явно блокира дебита на фреона. Смени я и всичко заработи веднага.

Та явно проблемите при нашите параходи с духането само от дясно си е проблем от лош приток на фреон или намалял фреон.

Sent from my iPhone using Tapatalk

А знаеш ли къде се намира тази продълговата пластмаса, която прилича на филтър? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тръбите за климата влизат точно пред въздушния филтър за купето. От там го извади.

Но задължително трябва да се изтегли фреона преди да го извадиш. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Малко развитие по темата.. 

След като вчера вентилатора в купето отказа да работи, поразглобих малко жабката, пуснах ми 12V директно и работи. Измерих колко V идват на буксата - 3.25-3,28V независимо от fan speed-a, зададен от управлението. Свалих управлението да го прегледам за студени спойки - перфектно е. Остана таралежа.

Ударихме и една бърза диагностика и се оказа, че е блокирало едното моторче, та за това духа хладко през левите отвори. Не остана време за адаптация, тия дни ще е. Ама май отиваме към ново моторче.

 

Докато си намеря таралеж, положението е такова: :hilezh:

 

19911521_1490036387686370_1083258214_o (1).jpg

 

Редактирано от JusttRelaxx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Управлението на вентилатора в купето. Реостат е реално, просто heat sink-a му е подобен на таралеж, хаха. :D

 

%D0%A2%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0% 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
On 7/1/2017 at 9:11 PM, James said:

 И при мен се оказа намалял фреон + комбинация с лош филтър = тези двете водят до замръзване поради намалял дебит и така спира духането на студено, поне на мен така ми обясниха

 

Колега, а оправи ли ти се намалянето на студеното след 80-100км?

При мен вчера се получи подобно нещо, след 80км магистрала климатика започна да намаля студения притук и да увеличава вентилатора. Опитва се да компенсира.

Спрях го за 10 минути и после почна пак да бичи студ и така към 170км без да има проблеми, но вече не бях на магистрала.

Фреона не течеше до последно, "филтърчето" го бях сменил преди 600км близо и тогава бях измил и радиатора. Дали е възможно ако има още мизерий по системата пак да е почнал да се дръсти филтъра?

Редактирано от RTM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 52 минути, RTM написа:

 

Колега, а оправи ли ти се намалянето на студеното след 80-100км?

При мен вчера се получи подобно нещо

Да,колега ! Оправи се ( дори не съм сменил филтъра, тая седмица ще го сменям)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...