Jump to content

Висок Разход Audi A6 3.0 quattro


Vlad Vasilev

Recommended Posts

Дам това ми е следващата идея , да отида на диагностика , и да се видят стойностите на основните неща - живите данни , от хора които разбират . А инак от Бат Веско ще пропусна да зареждам .... някак си не съм настроен добре за там .. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 53
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Разхода мисля че е нормален, карал съм 4g с твоя мотор и под 13 не видях да дава на борд, в момента съм с 2.7quattro 4f с чип , градско ми гори 12-13, наскоро бях до Словения, разхода спрямо наща хубавата нафта е 1-2 литра надолу...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо да не трябва да се превключва на N когато си спрял? Какъв е проблема?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма никакъв проблем. Разликата между P и N е заключването.

 

@Vlad Vasilev По-добре посети специализиран сервиз, където са запознати с конкретния мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Чудя се сред толкова знайни и незнайни войни кой да е той , звънннах в Ауди казаха ми 2 ри юли :) 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 16.06.2017 г. at 10:11 PM, mradulov said:

Ами да вземете да споделите за добавките, че и аз да туря и да се видя в разход под 16...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Преди няколко зими тръгвам от София за Банско (Passat B6, 2.0 TDI, 140кс.) и на Дупница в ОМВто казах на жената да зареди догоре, но слава богу не ме е разбрала и е сложила само 15 литра...та тръгвам аз и колата освен, че не работи както трябва и почна да звучи различно (по-зле). Обаче не се разминах само с това - почна да губи мощност на магистралата - от 6та, 5та та чак до 3та едвам върви. Спрях на следващата бензиностанция (не помня точно коя) и попитах за добавка за повишаване на цетановото число. Там ми предложиха ето това: http://www.merkurybg.com/авто/автомобилни-добавки/добавка-за-дизел-diesel-power-cetane-booster-15211-detail.html .

Сложих цялата добавка (въпреки, че е за два резервоара) и заредих до горе този път - след 100-200 метра тракане и хлопане, колата стана безшумна и усезаемо се усети новопридобита пъргавина. В последствие се разчетох за добавките и понеже тогава колата беше нова и не исках да я скапя с нашите ... горива, намерих сайта и започнах да си поръчвам и да слагам постоянно, дори и лятото, а за зимата взимам една от същия сайт, против гелиране/желиране на нафтата (не съм сигурен как е термина). Разхода ми падна с около 1/100 в София, което се оказа че избива цената на добавката, но най-хубавото е, че колата е добре и съм и навъртял над 110 К от тогава и не съм имал проблем. Тази фирма е софийска и ми я карат до нас, за провинцията не знам как се процедира. Мяркал съм ги по бензиностанции в страната, но винаги съм подготвен с една в багажника. Горещо препоръчвам, защото много си обичам колата и като нащо не и е наред - все едно детето ми е болно.

 

Поздрави и успешна седмица колеги!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Разход  12-15/100 в София за такава кола си е ОК. Не ползвам никакви добавки, а сипвам максмоушън на ОМВ. Нямаш проблем с колата и си я карай със здраве.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Среден разход 7.4л.на 100км.Не съм го нулирал от 8000км.Карам повече извенградско а градското ми няма нищо общо със Софийското.Колата а А6 G4 245k.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако 90% са извънградско със скорост 100-120... може :)

Сега виждам в тази тема, че колегата има дизел и че градско му дава 14, това потвърждава, разликата с бензина извънградско и градско е 2-3л и не си заслужава инвестицията в по-скъпия дизелов мотор + последващите разходи.

Редактирано от Пламко
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Градското ми е 12-14

Бързото такова ми е 17-18

Околовръса, вечер и без трафик ми е 10.

Отвън 8-9.

245 Stronic 4g

 

Все пак тия коли са големи, с много електроника и 20 километра кабели в тях...

като бутате на N по сфетофарите, видяхте ли смисъл :)

маслото така охлажда ли се:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
На 30/1/2018 at 22:47, Raino написа:

Уау! Какъв ти е стилът на шофиране, каква скорост поддържаш?

И сега показва 7.4 среден разход но както казах повече карам извънградско.С пълен резервар при зануляване около 1000км + - 30, 40км,но см забелязал , че само градско е 12,13л.При мен гпадското е първа, втора, наи много до трета и стоп , общо взето къси и тесни улици.

Между селата 90-100, по магистрала вече 140 до 160км.Това е в 90% от карането , като винаги има и прегрешениа :hilezh: , но за тях трябва да съм сам знаете как става 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

аз съм с а7 , от 2.500км не съм го занулявал от който 40% са извънградско и 60% градско. Среден разход ми е 10.3 , мисля че е доста добре за този кораб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

София-Белград ми даде 7.5 с ограниченията, в София ежедневния маршрут по околомръсното е към 10 иначе 12 ако карам повече в трафика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

Здравей ! Карам А6 Allroad 2015 ,.3 tdi 218 к.с. , в града ми отива даже и на 15 /100 по автобаните средно 9-10 . Питах добър познат от 20 години работи в Ауди и е специалист по дизелови агрегати - отговори ми , че е напълно нормално

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм във Варна,и за сега повече от 11 на компютъра не ми е показвала. Ползвам си старт-стопа на моменти. Средно е 9-10 с нормално каране. Извън-градско съм на 6.4 с каране до 110 между градовете и 140 на магистрали. От време на време с по-агресивно каране но тия 15 до сега не съм ги стигал. 3.0 245 к.с

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

И според мен е прекалено много това. Аз с олроуд 313 битди ми е трудно да постигна такъв разход. Преди с 3.0/245 бях с подобен разход като колегата горе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз не съм удрял 15, но зимата работих в центъра на София и спокойно 13.5 си ги хапваше.

Сега офисът е в края на града и съм на 11

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Потвърждавам данните на BOBU. В града ако я карам повече и се включва старт-стоп системата може да падне с 1-2 литра, но ако съм в задръствания .. може и 20 да удари. Още се опитвам да разбера старт-стоп-а кога се включва и кога не.

Извънградско без да я натискам и с круизконтрол 7л (+ - 0.5) при скорост 140, като изпреварвам може да е малко повече или ако се заплесна да карам по-бавно.

4г.245к.с с 19 джанти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Аз да кажа за разхода на моята...

А6 4G, 3.0 tdi, 4х4, 245 к.с, 2015г (от последните произведени)-

извънградско през проходи и т.н, без магистрала, скорост 90-140: 6 и малко. А, Варна - Силистра преди няколко дни, замерих чисто извънградско 5.5.

Градско във Варна 8-9, днес сутриннта вдигна на 11, но после падна. 

Зареждам топ дизел от Дизелор и си слагам добавка, която не е на Бардал, но не се сещам за името в момента.

разход 15 ми се струва абсурден за тази кола, нещо не е ок при колегата, доста вероятно е да е горивото. Не знам дали в София има Дизелор, но знам, че хубавият дизел на ОМВ си оправдава цената(или поне във Варна си я оправдава).

Топ дизел в Дизелор е 2.37, а картата за отстъпка сваля 10ст на литър - 2.27

 

Редактирано от Chochokj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...